Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha egy terméket nem készítettek el a vállalási határidőre?

Figyelt kérdés

Ofotértnél rendeltem szemüveget, a vállalási határidő október 2-a volt (2 hét). Tegnap bementem, azonban azt mondták, hogy nem kaptak terméket, illetve ma vagy holnap biztosan megérkezik a szemüveg.

A mai napon felhívtak, hogy sajnos ismét csúszik a szemüveg, mert valami gond van vele, így jövőhétre ígérték.

Elég mérges vagyok, nem olcsó szemüveg, ráadásul már szükségem lenne rá, máshol már régen kézhez kaptam volna.

Lehet valami követelési jogom vagy valami?


2017. okt. 3. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mi van a szerződésben, amit kötöttetek.
2017. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha késik a szemüveg, az azért nem készül el a vállalt határidőre- az esetek többségében- ,mert a lencsegyártó cég késve küldi azokat.Kellemetlen, de sajnos az optikusok hibáján kívül fordul elő.
2017. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az üzletben a megrendelő dokumentumok leadásával a befizetett előleget visszaadják, ha ezt kéred.
2017. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

# 2

Az valójában senkit nem érdekel, hogy "miért" késik a megrendelt termék. Vagy te elfogadod kifogásnak, hogy azért kell várnod az étteremben a rántotthúsra 3 órát, mert a hentes azt ígérte 6-ra hozza a húst de a tehén nem akart megdögleni, úgyhogy csak 8-ra hozta?

2017. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, nézd meg a szerződést, mi benne?

Vagy ha abban nincs semmi, akkor hívd fel az ügyfélszolgálatukat és őket kérdezd meg, mit tudsz tenni. Lap alján van a számuk:

[link]


Amúgy bocs, hogy ezt mondom, de attól, hogy bármilyen követeléssel állsz elő, attól még nem lesz szemüveged, tehát a problémán nem segít :-(

2017. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos valóban nem segít a problémámon, de szívem szerint már nem is akarnék tőlük semmit. Nem szeretem, ha hitegetnek.

Azt se bánnám, ha visszaadnák a pénzt (amit sajnos egyben kifizettem), és át tudnék menni egy másik optikába.

2017. okt. 3. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha anyaghiány van, akkor lehet, hogy a másik optikában sem lesz hamarabb kész.


És azért én azt sem hagynám figyelmen kívül, amit az Ofotért minőségi Kódex-ről írnak - azért ez nem mindenhol jellemző ám, de Te tudod...:

" Minőségi garancia


Üzleteink termékválasztékának meghatározásakor legfontosabb kiválasztási kritériumnak a termékek tökéletes minőségét tekintjük, hiszen csak így érhetjük el, hogy vásárlóink az elkészült szemüveg minőségével maximálisan elégedettek legyenek.

A legfontosabb minőségi elvárás a szemüveggel szemben az, hogy Ön azzal tökéletesen lásson, amit csak az optikailag pontosan elkészített szemüveg garantálhat.

Az üzleteink által forgalmazott termékek minőségét több lépcsőben, folyamatosan ellenőrizzük, hogy elvárásainak megfelelő terméket biztosíthassuk az Ön számára. Az általunk elkészített szemüvegeket optikai pontosság tekintetében a Magyar Szabványnál szigorúbb, egyedülálló Ofotért minőségi kódex** szerint minősítjük. Amennyiben az általunk elkészített szemüveggel Ön nem lát jól, és ezt a problémát az Ofotért minőségi kódexben megfogalmazott pontossági szabályoktól való eltérés okozza, úgy a szemüveglencséjét térítésmentesen kicseréljük hibátlan darabokra, és a szemüveglencsékért ténylegesen kifizetett vételár összegét visszafizetjük Önnek.

**Az Ofotért minőségi kódex megtekinthető az Ofotért szaküzletekben."


Viszont ha megrendelt lencséd visszamondasz és már le van csiszolva a Te méretedre, akkor még az is lehet (nem tudom biztosra), hogy kifizettetik veled, ugyanis személyre szabott szolgáltatásnál nincs elállási jog. Szóval azért jól gondold meg azt a visszamondást.

Én a helyedben felhívnám az (általam belinkelt) ingyenes ügyfélszolgálatot és ott próbálnék egyezkedni.


Meg aztán azt is érdemes mérlegelni, hogy itt a jövő hétre valószínűleg meglesz a szemüveged, ha most máshová mész és ott is 2 hét az elkészítési idő, akkor még később lesz szemüveged. De Te tudod...

2017. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ismét késik a szemüveg...
2017. okt. 10. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!