Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám visszaszerezni...

Hogyan tudnám visszaszerezni a pénzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már az elején ki szeretném emelni, hogy nincs tapasztalatom a témában, és tudom, hogy sok helyen én szúrtam el azzal, hogy naívan bedőltem mindenfélének, de szeretném menteni a menthetőt.


Tehát kb 3 hónapja nyitottam egy számlát Revolut-on, és 2 hónapja megjelöltek valami oldalon, hogy nyertem 20$ értékű utalványt valami oldalon. A kommentekbe sok ember írta, hogy valós, ezért gondoltam egy próbát megér. Az utalvány átvételéhez meg kellett adni néhány adatot, és a kártyaadatokat is. Az írta, hogy felszámítanak az elején 2$ díjat, amit 2 napon belül majd visszakapok. Le is vonta a számlámról, de azt gondoltam visszaadja. (Hát nem adta) Mivel összesen 700 ftról volt szó, hamar elfelejtettem, de 1 hétre rá bármiféle jóváhagyás nélkül próbált ugyan az levonni csaknem 13.000 Ft-ot. Szerencsémre akkor pont nem volt rajta annyi pénz, ezért a tranzakció sikertelen volt. Próbáltam utánanézni, hogy hogy lehetne letiltani a kereskedni kívánó felet, a kártyám befagyasztása nélkül, de nem találtam rá módot.


Ma pedig majdnem 2 hónap elteltével újabb nagyobb összeget vontak le a számlámról, ezuttal elvileg "függőben van a kártyás fizetésem", csakhogy én ezt nyilván nem kértem.

Gondoltam rá, hogy hogy írok az oldalnak, de sehol nem találom a kereskedő oldalt. Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a megadott nevet én még soha nem láttam, és valami külföldi szemüveges céghez vezet.


Van valakinek bármi ötlete, hogy hogyan tudnám visszaszerezni a pénzem?



2023. máj. 3. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Aki tenyleg ennyire h.lye hogy esz nelkul megadja random oldalakon a kartyaadatait mert 'fuuuuu biztos nyertem', az megerdemli hogy lehuzzak.


Nincs mas megoldas mint letiltani a kartyat, es remenykedni hogy nem perelnek be mert nyilvan a szerzodest is sz.rtal elolvasni, csak kattintottal hogy 'igen, akaroma nyeremenyt!'.

2023. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Csárdzsbek a revolutnál.

Nyilván előfizettél valami próbaidőre, aminek az apróbetűjét nem olvastad el, ezért nem is mondtad le és a próbaidő letelte után jogosan beterhelték a kártyádat. Így jársz, ha nem figyelsz oda miket csinálsz a kártyáddal. De majd tanulsz belőle.

Ugyanezt legközelebb virtuális kártyával intézd, amit meg is szüntetsz utána, tehát nem fogják tudni utólag beterhelni.

A lakáscímedet se adogatod oda vadidegen embereknek az utcán, csak azért, mert ígéri, hogy ad 20 dollárt, de előtte még te adj neki 2 dollárt. Vagy te azt is megtennéd?

Tanuld meg addig is használni a Revolut kártyádat és applikációdat, vagy egy csomó tutorial videó youtube-on.

How to request a chargeback

[link]


Fraud and scams - Revolut

[link]

2023. máj. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!