Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez normálisnak számít egy...

Ez normálisnak számít egy munkahelyre jelentkezéskor és csak én reagálom túl, vagy gyanús?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra, ahova 1 embert keresnek (tehát nem többet), ahonnan meg is kerestek és volt egy online állásinterjú. A munka nem tűnik nehéznek, kimagasló a juttatási csomag és kb 1 hónap múlva kezdhetnék. Jól ment, a végén mondta a HR-es nő, hogy még csak most kezdték az interjúztatást, ezért innentől kb 2 hét mire ők jelentkeznek a válasszal, legyek türelemmel. Oké. 6 nap múlva már hívott, hogy engem választottak, és kaptam 3 nap gondolkodási időt (én ezt keveselltem). Úgy döntöttem igent mondok, eltelt 2 nap és megkaptam 2-szer egymás után az email címemre a linket meg a tájékoztatót ahova fel kell töltenem a szerződéskötéshez az adatokat. Aztán ma délután hívott a HR-es nő, és kérdezte hogy megkaptam a délelőtt küldött maileket? Mondom igen. És hogy vagy ma vagy legkésőbb holnap ki tudnám már tölteni, mert ő már a foglalkozás egészségügyi orvosi vizsgálatra is kért nekem időpontot. Ez szintén olyan furcsa volt, hogy ennyire siettet, miközben még 3 hét hátra van a megbeszélt kezdésig. Eddig viszonylag rugalmasak voltak, most meg mintha pont hogy ők nem lennének türelemmel. Most este keresgéltem és belefutottam a HR-es nő egy hirdetésébe egy facebook csoportban, ahol hirdeti az állást, amire engem már kiválasztottak és ennyire sürgetnek. Kb abban az időben töltötte fel, amikor velem telefonált. Megnéztem, és a cég karrier oldalán is fent van még. Nem tudom, ez így szokás meg normális, és csak én reagálom túl. Azért van bennem ennyi kétség, mert az utóbbi időben csökken a lelkesedésem a munka iránt, olvastam számos negatív értékelést a cégről (nagy cég, külföldi székhellyel), és mivel emiatt a munka miatt nekem lakást is kéne váltanom, bizonytalan vagyok hogy vállaljam-e. Az ismerőseim, családtagok azt mondják, hogy hátha dolgozni jobb ott, mint ügyfélnek lenni.

2023. máj. 11. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Én ebben semmi gyanúsat nem látok. Lehet nem is egy pozíció van, ugyan miért kötnék ezt az orrára a jelentkezőnek, hogy egy, kettő vagy három embert keresnek?

Abben sem látok semmi meglepőt, hogy miután elfogadtad az ajánlatot igyekezni akarnak a papírmunkával. Kismillió oka lehet ennek mulitnál, belső határidők (ami pl. az értékelés alapja, hogy a HR-es kolléga tudja-e őket tartani), lehet ő vagy egy jóváhagyó vezető akinek az aláírása kell szabin lesz a következő héten és gyorsan be akarják fejezni a dolgot vagy csak simán túlbuzgó a HR-es és nem akar belefutni abba, hogy mire kezdened kellene nincsen kész a papírmunka és akkor rajta veri el a jövőbeni főnököd, hogy miért nincs még itt az ember.

2023. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A siettetés az tényleg furcsa, de benne van a pakliban, hogy csak ez a HR-es tolja túl. Viszont a 3 nap gondolkodási idő egyáltalán nem kevés, lehet, hogy emiatt keresett meg, mert már 2 nap eltelt és még mindig nem válaszoltál. Lehet, hogy azért tette ki a hirdetést, mert a telefonba sem mondtál neki semmit és úgy vette, hogy akkor te valószínűleg nem fogod elfogadni az ajánlatot.
2023. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem se gyanús ennyi alapján, nem tudni mi van a háttérben lehet egy teljesen normális ok is. Jelenlegi munkahelyemen is voltak ilyen dolgok hogy pl. eü okból mondott vki fel de úgy volt hogy a felmondási időre marad és betanítja az utódot. Viszont annyira romlott az állapota hogy azonnali hatállyal elment nekünk meg SOS kellett vki a helyére úgyhogy az első jónak tűnő ember meg is kapta az ajánlatot a HR meg próbálta minél gyorsabban végig vinni a folyamatot. Vagy többen vannak mondjuk AP könyvelő poziban, így is van hirdetve de más cégeket visznek. Kerestek egy ember helyére vkit de közben egy másik AP-s is felmondott akkor is kint hagyták a weblapon a hirdetést meg nyomatták professionon hogy minél többször (és így elsők között) legyen fent.


Nagy cégeknél a HR folyamatokat annyi hülyeség megakaszthatja, én anno 2 héttel később kezdtem mert vki nem írt alá időben egy papírt közben meg a nagyfőnök elment szabira akinek utána kellett volna aláírnia. Fizu és teljes HO miatt elnéztem de ilyennel simán lehet más inkább új helyet néz a HR meg kezdheti előröl az egészet.

2023. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Aloha8 ***** válasza:
Nekem az a furcsa, hogy miutan ö megfelelönek tartott a palyazatod, es a beszelgetesed alapjan, nem hivott be egy szemelyes bemutatkozasra. En a helyedben felhivnam, es megmondanam neki, hogy szeretned megnezni a leendö munkahelyedet, mielött alairod a szerzödest. Melyik orszagban van a szekhelye a cegnek?
2023. máj. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4 Ausztria. Azóta amúgy kiderült, hogy valószínűleg csak a HR-es kissé túlbuzgó.
2023. máj. 18. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!