Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen tenyleg letezik hogy...

Ilyen tenyleg letezik hogy visszamenoleg kikel fizetni az elettarsad?

Figyelt kérdés

Anyumrol es mostohaapamrol van szo.

11eve el velunk es ahanyszor anyammal veszekszik azt mondja ,,fizesd ki visszamenoleg a 11evet,,

Egyreszt senki nem kenyszeritette hogy fizesse anyam szamlait meg stb nincs kenyszeritve elkuldte anyam mar parszor szoval.Meg be van ide jelentve.

Szoval csak azert hogy tiszta legyen a fejem ilyen letezik?



2023. máj. 16. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy, el ne hidd. Kamu.
2023. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Akkor anyád meg közölheti vele, kéri a 11 évre a háztartásvezetésre és fözésre a munkabért visszamenöleg.


Egyébként nincs ilyen, csak hülyíti anyádat.

2023. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom már 5 év után feleződik a vagyon, mint a házasság után, ha élettársként éltek és mivel be volt oda jelentkezve ezért élettársnak számítottak. Nem lehet, hogy erre gondolt? De lehet, én is rosszul tudom, csak hallottam valahol, hasonló eset kapcsán (pár hét híjjan 5 év előtt szétmentek.)
2023. máj. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3: Semmilyen vagyont nem szereztek együtt, így nincs minek feleződnie.
2023. máj. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elettarskent sosem fog a vagyon felezodni
2023. máj. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Élettársként sosem fog automatikusan a vagyon sem fele, sem másmilyen arányban megosztódni.


Viszont peres úton ez sincs kizárva, hiszen életközösséget alkottak 11 évig.

Nem feltétlen kell, hogy az egyik fél egy ilyen kapcsolatból lyukas nadrággal szálljon ki. Viszont ahhoz el kell indulni a bíróságra.

Azt nem árt tudni, hogy a felek által végzett háztartási munkát is ki tudják fejezni pénzben. Mintha más végezte volna el megbízási díjért cserébe.

Tehát ez nem annyira fekete és fehér dolog.

2023. máj. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

Sem élettársként, sem házasságban nem felezödik soha a vagyon még 500 év múlva sem!

Az egyetlen, ami felezödik házasságban, vagy megoszlik élettársak esetén, az az együttélés alatt szerzett vagyon.

2023. máj. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyetlen, ami felezödik házasságban, vagy megoszlik élettársak esetén, az az együttélés alatt szerzett vagyon."


Igen, ez így pontos. Erre gondoltam én is, csak nem emeltem ki (nekem egyértelmű ugyanis), hiszen a külön vagyon sose lesz része annak, amin osztozkodni lehet. De jogos a kiigazítás, mivel ezt nem mindenki tudja.

2023. máj. 18. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudom, csak sokan kevernek mindent, és utána hülyeségeket írnak. Amit nem írtam, hogy a közösen szerzett vagyon együttélés esetén a jövedelmek arányában oszlik meg, ellentétben az házassággal, ahol automatikusan felezödik.
2023. máj. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!