Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez most jó lenne nekem?

Ez most jó lenne nekem?

Figyelt kérdés
16 vagyok van 180.000 forintom és találtam ma egy nadrágomban amiben külföldön voltam nyaralni 20 eurót. Ez 2 éve amikor horvátban voltam 350 forintot ért most 375öt ér. Ez nyilván nem számítana sokat de ha mondjuk 50.000-et átváltok euróba akkor valószínűleg nőni fog a pénz értéke vagy nem? Senki nem lát jövőbe de csak a következő 2 évre kéne mivel 18 évesen már a tőzsdén szeretnék befektetni nem egy ilyen apróságra. Nem látja senki a jövőben hogy mennyi lesz az euró értéke 2 év múlva de biztos vannak olyanok akik azért tudnak adni egy arányt hogy mekkora valószínűsége lenne annak hogy profitálnák ebből a kis dologból.

2023. máj. 20. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
50k-ból inkább vegyél valamit koszosan és add el lemosva b+
2023. máj. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Te valami multimilliárdos cégnél kezelhetsz pénzügyeket. Köszönöm a semmit. Nekem az hogyha 1-2 ezer forintot profitálna tökéletes lenne nem 50.000 forintból szeretnék csinálni 1.000.000-t 2 év alatt csak annyit kérdeztem hogy valószínűleg profitálnák belőle vagy nem.
2023. máj. 20. 19:40
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

A Covid előtt még valamennyire lehetett tervezni a befektetésekkel, valutákkal, stb. Onnantól kezdve azonban minden megborult, a koronavírus, a háború, stb., mind-mind felülírta az eddig megszokott rendet.

Ma mindenki PMÁP-ba rakja a pénzét, mert az adja a legtöbbet és valószínűleg még jövőre is az fogja. Később lehetséges, hogy visszakerül a piac a régi mederbe és lesz más alternatíva is.

2023. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen aprópénzzel teljesen felesleges bármit kezdeni, úgysem megy fel annyira az euró árfolyama hogy megérje a fáradtságot átváltani.
2023. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Egyesnél a pont, sokkal jobban jársz, ha vaterán, jófogáson, facebook marketplace-en nézegetsz használtcikk adok-veszek témakörben. Esetleg valami jó, közeli, ócskapiac, antikvárium stb. is jó beszerzési forrás lehet ilyenekre. Persze, nem mindegy mibe nyúlsz bele, de ilyen helyeken ki lehet fogni jó dolgokat. Pl. mobiltelefonok, laptopok, könyvek, régebbi dolgok pl. magnókazetták, bakelitlemezek, CD-k, régiségek mind-mind potenciális üzleti lehetőség lehet.
2023. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
(375/350)*100 Vagyis 7,14 százalékkal ér többet mint két éve. Létezik ám infláció is. Igazából ha az inflációval korrigálod kevesebbet ér. Még az 1máp is többet hozott volna. Szerintem azt a tőzsde dolgot még ne erőltesd.
2023. máj. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
16 évesen nem vehetek állampapírt de a kérdést majdnem sikerült elolvasni.
2023. máj. 21. 08:02
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Marad a seftelés, elég sokan csináltuk fiatalon.
2023. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

"mivel 18 évesen már a tőzsdén szeretnék befektetni nem egy ilyen apróságra"


Majdnem sikerült értelmezned. Gratulálok!


A tőzsdés dologra még tényleg gyúrnod kell (csak mert a növekméyedet sem sikerült értelmezned). Ha diverzifikálni is akarsz, meg a megbízási minimum díjakat is figyelembe veszed... Akkor ne pár forinttal kezdd. Az csak szimplán bukó lehet.

2023. máj. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Tözsdén, forexen ez a pénz 0.1 mp alatt elúszik... Volt - nincs...
2023. máj. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!