Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eltartási szerződést lehet...

Eltartási szerződést lehet úgy kötni ha még nincs vége a hagyatéki eljárásnak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm férje meghalt :(

És így most van egy fél lakása.

A másik fele a volt férj lányáé.

Na most a lány úgy néz ki hogy nem nyugszik bele hogy nem az ővé a lakás 100%-a.

Hagyatéki eljárás már volt.


2023. máj. 26. 13:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"A néni halála után ugyanis nehezen fog tudni birtokon belülre kerülni."

Kivéve, ha eleve birtokon belül lesz, vagyis ott lakik és gondozza a nénit. Feltételezem, hogy ilyen okból kötnének eltartási szerződést.

2023. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem lakik ott és nem is szorul a "néni" rá hogy egész nap vele legyenek.

Ez úgy indult hogy a férj ráiratta a lakást a lánya nevére de a haszonélvező ugye maradt ő.

És ugye nagyon megromlott a kapcsolatuk a gyermekével.

Szegény meghalt.

Én úgy tudtam hogy a haszonélvezet nem örökölhető..

Na de nemrég mondta a "néni" hogy megvolt a hagyatéki és a fele lakás az ővé.

Csodálkoztam is hogy lehet ez.

Lehet valamit rosszul tudtam.

2023. máj. 27. 18:49
 13/22 anonim ***** válasza:
A haszonélvezet nem örökölhető. A lakástulajdon fele a feleségnek jár. De ha már nem is volt a férj nevén, akkor a lányé a lakás, a haszonélvezet pedig marad a nénié holtáig.
2023. máj. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Igen.

Én is úgy tudtam.

De most derült ki a hagyatékin hogy az 1/2-ed része a "nénié"

Lehet nem is iratta a lányára?

Nem nagyon akarok ebbe belemenni vele...

2023. máj. 27. 19:45
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha férj és feleség voltak, akkor az özvegyé a lakás fele, plusz a holtáig tartó haszonélvezet. De látom, hogy te sem tudod, mert nem papírból olvasod, hanem csak hallomásból idézed fel. Úgyhogy mindegy.
2023. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ez úgy indult hogy a férj ráíratta a lakást a lánya nevére de a haszonélvező ugye maradt ő."

Namost, ezt viszont úgy is lehet érteni, hogy a férfi volt a haszonélvező, akkor viszont haszonélvezet sem járna az özvegynek. De mivel a közjegyzőnél zajlik a hagyatéki tárgyalás, ezért tegyük fel, hogy a közjegyző ismeri a jogszabályokat. Tehát ha a hagyatéki úgy zárult, ahogy mondtad, az özvegy számára fele tulajdonnal és haszonélvezeti joggal, akkor a lakás nem került korábban a lány nevére, legalábbis hivatalosan nem, esetleg csak oda lett neki ígérve.

2023. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Lehet így volt
2023. máj. 27. 20:07
 18/22 anonim ***** válasza:
És mit szeretnétek most, milyen eltartási szerződést és milyen céllal? Ha kell ügyvéd megszövegezni és ellenjegyezni, akkor tudok ajánlani. De azt is lehet, hogy eleve a hagyatéki eljárást vivő közjegyzővel készíttetitek el.
2023. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Igazából a néni nem akarja hogy a gyerekei örököljenek bármit is utána.

Nincsenek jóban.

Ezzel a hölgyel meg jóban vannak és ez egy opció lenne a végrendelet mellett

2023. máj. 27. 20:19
 20/22 anonim ***** válasza:
Ja, értem, akkor neked nincs is szereped ebben az ügyben?
2023. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!