Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedül maradt 20 éves egyetem...

Egyedül maradt 20 éves egyetemista hallgatóként, jövedelem nélkül ,mint eltartott, ha elhunyt az eltartója kérelmezhet valamilyen állami támogatást?

Figyelt kérdés
2023. máj. 28. 09:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Húsz éves ember már felnőtt. Ösztöndíjat kaphat, és diákmunkát végezhet.
2023. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Mit értesz eltartott alatt? Gyámság alatt álsz?
2023. máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos nem. Dolgoznod kell és mellette levelezőn tudod végezni a sulit. Részvétem.
2023. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Általában az állam ilyenkor segít. Persze nem a miénk, hanem a többi.
2023. máj. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Árvaellátás jár az államtól amíg nappali tagozaton tanulsz, ha a szüleidről van szó. Esetleg örökség az elhunyt után, ha maradt. Azonkívül tanulmányi ösztöndíj, diákmunka, diákhitel.
2023. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Itt minden le van írva.


[link]

2023. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Érdemes az egyetemen szociális támogatást/ösztöndíjat igényelned.
2023. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Babaváró, csok.
2023. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Félárva voltam én is és 18,5 évesen kerültem egyetemre és az első perctől azt keresetem a csoporttársaimmal, hogy mit lehet mellette dolgozni. Az első félévben rekláújságot hordtunk postaládákba Budán, a vár alatti rész volt a mi körzetünk. Csoporttársam megpakolta a kocsi hátulját 2-3 mázsa újsággal és azt hárman heti 1-2 délután kihordtuk. Gazdagok nem lettünk belőle, de annyit megkerestünk vele, mint a havi tanulmányi ösztöndíjunk volt és többet, mint a havi kollégiumi díj, erre emlékszem. Később youth hostelben recepciós voltam, azt nagyon szerettem csinálni, mert egy 12 órás éjszakai műszakkal annyit kerestem, mint korábban az újságkihordással egy hónap alatt és még az angolom is fejlődött. És még valutával is seftelhettem, mert a hostelben feketén rossz árfolyamon váltottuk az amcsi turistáknak a dollárt, aztán a pénzváltónál eladtuk.

Ha budapesti vagy, kérdező, akkor végtelen munkalehetőség vár jelenleg is. Javaslom neked a hotel recepciós melót, egyszerű meló, ha éhszakás vagy 2-3 órát aludhatsz is, vagy tanulhatsz a vizsgáidra mellette.

2023. máj. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdezőt sajnos nem érdeklik a válaszok. :(
2023. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!