Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 25 év alatti egyetemista...

25 év alatti egyetemista hallgatóként, gyakornoki pozícióban a bruttó órabérem 100%-át megkapom?

Figyelt kérdés
Szja-mentes vagyok, az egyéb költségeket pedig (pl. Tb) pedig az egyetem állja? Így nem vonnak le semmit, vagy hogyan van ez?
2022. febr. 24. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Ha minimálbér alatt vagy, akkor igenm ha nem, akkor az afolotti resz adoziky lejonnek a jarulekok, kivege az szjat
2022. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyetem miert fizetne utanad jarulekot?

ha diakszovetkezeten keresztul dolgozol akkor ahogy eddig ugy tovabbra sincs TB jarulek, de nem fizet ezert semmit se az egyetem

viszont ha csak siman elmesz egy ceghez gyakornoknak akkor 18.5 TB jarulek tovabbra is van, mint mindenki masnak.

2022. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha diakszovetkezeten keresztül dolgozol akkor csak az szja lenne, ami most így nincs.


Viszont helyette a diakszovetkezet von le jutalékot, ami nálam közel 20%, ami nagyjából megegyezik az egyéb járulékok és adók értékével.

2022. febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom milyen diákszövetkezetnél vagytok, de nálam a melódiák csak havi 500Ft-ot vont le és azt is oda adta a cég pluszba, A fürge diák pedig 2,5%-ot fog levonni biztosításként maximum 1000Ft-ig, de ezen felül semmit se.

Szóval igen a bruttó=nettó 25 év alatt diákmunkaszövetkezeten keresztül :)

2022. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem vonnak le, csak azt a szerződésedben nem látod.

Én a schonerznel vagyok, a cégem fizet a fizetésemen felül 550 forintot óránként a schonerznek és biztos vagyok benne, hogy nálatok is így van.

Oké hogy ezt "nem tőled vonják", de attól a munkaadó költsége amit a bérbe beleszámolt és annyival kevesebbet ad.

2022. febr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A Fürge diák nettó árbevétele 4.3 milliárd forint volt tavaly. Cégjegyzékből lekérhető.

Jó sok 1000 forintot vonhattak le.. 😀

2022. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a fürgediák mérlegét az ebeszámolón, 4,2 milliárd bevétel, de a személyi jellegű ráfordítások 3,7 milliárd
2022. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még mindig kijon a 20% kb.

Saját alkalmazottjaik is vannak.

2022. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!