Szoktatok adakozni?

Figyelt kérdés

Őszintén én pénzben nem, viszont kajában igen. Ha meglátok valahol egy munkanélkülit, vagy egy hajléktalant akkor szó nélkül veszek neki egy kaját. Akármit, tudom nem

Nagy dolog de több mint a semmi.


Azon gondolkodtam hogyan tudnék segíteni embereknek?


Adakozni alapítványoknak stb ebben nem hiszek. Hentes vagyok, és naponta 2-3 ember napi 1*étkezését megtudnám oldani Szombathelyen .

Viszont Nemtudom hol találok embereket akiknek szükség lenne ilyen segítségre .


Illetve tud valaki olyan helyeket ahol pl önkéntesként elmehetek ételt osztani?


Vagy hol tudnék szegeny családokkal kontaktba lépni szemelyesen? Ahol ha nem is sokat, de pl gyermek öltözködésèt vagy étkezését segíteném. Őszintén gyermekeknek akarmilyen segítséget megadnék több okból kifolyólag is. (gyermekek tudnak nagyon kegyetlenek lenni, leszólni a másikat ha szegényebb sorsú, köz megvetés tárgyává tenni stb ..)


Nem keresek hihetetlen összeget, de úgy gondolom ha a fizetésem havi 1-2% oda támogatom valakinek, azzal nem leszek szegényebb .

(kb 10/20k Ft / hónap ami pénzügyileg Okes + napi 1 kaja 2-3 fore )


Esetleg lenne valakinek kedve egy ilyen csoportot indítani, beszállni ? Nem pénzzel, kajával, szabadidővel stb.



#étkezés #adomány #nélkülözés #Utca lakó #Szegeny ember
2023. máj. 28. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem, semmilyen formaban
2023. máj. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%

Abszolút nem, ugyanis mindnenki a saját sorsáért felelős. Ő tehet róla, hogy ilyen helyzetbe került, ha adományozok neki, azzal nem lesz előrébb, nem lesz munkája/lakhatása.


Elmehetne dolgozni, de nem teszi. Nem tudom sajnálni. Én elmegyek, keresek pénzt a családomnak. Ő mit tesz? Az utcán van, én pedig pont arra járok, és ennyi. Akkor a metrón utazva is adjak mindenkinek, mert ott vannak?

2023. máj. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem szoktam adakozni. Viszont 51-szeres önkéntes véradó vagyok. Ez legalább oda megy ahová kell (legalábbis remélem).
2023. máj. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Az utcán nem szeretek adakozni, mert sokan üzletszerűen koldulnak. Bizonyos szervezeteknek viszont már adtam pénzt.
2023. máj. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A szervezetek többsége lenyulna a pénz egy részét, hiszen valamiből fel kell tartani azt a szervezetet .


A vér az megy egyenest Ausztriába és Szlovéniába, többnyire eladásra kerül.


Egyet értek abban hogy ők tehetnek erről, de mindenkinek jár(na) még egy esély. Mi van akkor ha össze szednék egy hajléktalant akinek adok x ideig lakhatást és munkát majd x idő múlva úgymond talpra állítom ?


Egyébként szomorúan olvasom azt hogy van aki soha semmilyen formában nem adakozik.

2023. máj. 29. 07:50
 6/13 anonim ***** válasza:
2023. máj. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Én sosem adok pénzt hajlektalannak, nem adományozok beteg gyerekek gyogyitasara.

Egyszerűen azért, mert ezek a cselekedetek kontraproduktivak. Konzervaljak a rossz állapotot.


Ellenben véradó vagyok, és néha önkéntes munkát is végzek, ahol a szakrudasommal tudok hozzajarulni valami jobbátételéhez.

2023. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Én se viszem túlzásba. Amikor a tesconál vannak ételgyűjtő alapítványok, nekik beszoktam vásárolni évente 2-3 alkalommal.

Illetve van egy állatmenhey a városomban, ahova szintén viszek évente egyszer amire szükségük van, jellemzően tisztítószereket.

Ezen kívül pedig az adó 1% megy szintén a menhelynek.

2023. máj. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Én nem adakozok. Majd talán fogok, de jelenleg 21 éves egyetemista vagyok, kolis stb.

A véradás nem megy. Megbukok a teszten, nem vagyok stabilan 50kg felett vagy ha igen, rosszul leszek a vége előtt és kidobják a vért, amit leszívtak. Pedig 0+ a vércsoportom. Esetleg hajat adományozhatnék.

2023. máj. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

"Mi van akkor ha össze szednék egy hajléktalant akinek adok x ideig lakhatást és munkát majd x idő múlva úgymond talpra állítom."


Nagyon kicsi esélye lenne, hogy sikerül. Ők többnyire nem tudnak és nem is akarnak akarnak dolgozni, már erre az életformára rendezkedtek be.

Sokszor alkoholizmus, mentális betegség akadályozza, hogy normálisan dolgozzanak, és azért is jutottak oda, ahol vannak.

Láttam filmeket szervezetekről, akik hasonlóval próbálkoztak és talán az esetek pár százalékában voltak sikeresek.


Én kizárólag állatoknak "adakozom". A környék kóbor macskáit etetem, ha látom, hogy beteg, sérült, akkor orvoshoz viszem, gyógyszerezem.

2023. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!