Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti miben mentetek/szoktatok...

Ti miben mentetek/szoktatok menni állásinterjúra (és nagy vonalakban milyen céghez)? Mit javasolt felvenni lányoknak/nőknek?

Figyelt kérdés
Sajnos kihíztam a kosztümöm (érettségikor vettem, most diplomáztam) és nincs pénzem újra. Így viszont nem tudom miben fogok majd menni ha egyszer behívnak. Gáz pl. fehér ing fekete nadrág? Vagy van fehér hosszított felsőm is. Valamit még vennék e célból de olyat, ami nem 15 ezer. Nagyon nézik ha nem kiskosztümben megyek?
2013. jan. 14. 01:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én direkt állásinterjúhoz vettem a Tesco-ban leértékelve (2000 Ft alatt) fekete, picit térd alá érő ceruzaszoknyát, meg hosszú ujjú blúzt. Blúzból úgy tudom előnyösebb egy világos krém-barack-kék-zöld, stb. szín. (kevésbé hat "iskolásan")

2013. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ milyen állásra pályázol...
2013. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Önkormányzathoz, cégekez, egyéb diplomás állásinterjúkra elegáns blúz, blézer, szoknya vagy fekete szövetnadrág, szép cipő. A közepes irodai munkákra télen csinibb pulóvert vettem fel.

Kinai étterembe fekete nadrágban, csinosabb felsőben mentem - aztán már az interjú napján begyűjtöttek minket és kivakartatták a jelentkezőkkel a kócerájt felvételi teszt gyanánt, még jó, hogy nem blézerben vagy hosszúszoknyában mentem krumplit pucolni és padlót sikálni.. Egy recepciós állásinterjúra sikerült kényelmetlen hosszú szoknyában menni, ugyan ott csak beszélgetés volt, de a szoknya miatt is feszengtem.


Kényelmetlen ruhában/amit nem szoktál meg, ne menj. Szerintem bármi jó ami csinos, én pl. a válltöméses kosztümökben hülyén érezném magam, pláne ha nem valami elegáns ruhás céghez megyek hanem oda, ahol a főnök és a takarító is hawaii mintás gatyában szaladgál.

2013. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem öltözök soha másképp,mint amilyen a stílusom,ahogy hétköznap járok úgy megyek oda is.

Ez elegáns,de elég egyedi,legalább is nem tömegcucc.Pl.kosztümöt,ceruzaszoknyát soha nem vennék fel sehova,nincs is olyanom.(igaz nem is pályázok nagyon ilyen állásokra)De egy fokkal elegánsabbra váltok,ha olyan kedvem van,pl:a szoknyák közül a szatént választom.

Nem volt soha gond ezzel.Úgy vettem észre,mindenki úgy öltözik ahogy akar.

2013. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!