Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Barmok legyünk, vagy szabadok?

Barmok legyünk, vagy szabadok?

Figyelt kérdés

A barom alatt most a birkát értem.

Vezetik be a digitális pénzt a rejtőzködők, vezetik ki a készpénzt és szüntetik meg a szabadságát az emberiségnek (egyelőre a hatalmuk alatt tartott Nyugat országaiban).

A szabadság mindennél fontosabb. Ezt biztosítja az anonim készpénzes vásárlás lehetősége. Védenünk kell a szabadságunkat!

Tegyünk a készpénz kivezetése ellen!

Hogyan? Fizessünk készpénzzel és követeljük ezen jogunk csorbíthatatlanságát! A globális áruházláncok fizető automatái és kasszái közül egyre többnél teszik elérhetetlenné a készpénzes fizetést.

Mi a véleményed erről?



2023. máj. 31. 13:12
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekel ez a téma
Támogatom a digitális pénz egyeduralmát és majd kérem a becsipelésemet is
A digitális, kártyás, mobilos fizetésnek csak előnyei vannak, nem kell a készpénzes fizetés
Maradjon a mai kettős fizetési rendszer: digitális és/vagy készpénzes, választásomtól függően
A készpénz az igazi fizetőeszköz, nekem csak ez kell
31 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Pont az ilyen kérdések miatt nem lehet értelmes vitát folytatni a témában, mert itt is beleírod a válaszlehetőségekbe a "becsipelést"... szerinted mennyire lehet komolyan venni a kérdésed?
2023. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Négy további lehetőség is szerepelt a választhatóak között, de csak emlékeztetnélek az igen idős, nemrég elhunyt Rockefeller válaszára az orvosa azon kérdésére: "Mindened megvan, mit akarsz még?"

Rockefeller: Chipping! - volt a válasz.


De ha én nem vagyok elég értelmes Neked, lásd: https://www.youtube.com/watch?v=65p8-mICVhE - YouTube: Újabb lépés a készpénzmentes világ felé? - Fricz Tamás

2023. máj. 31. 14:07
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Rühellem a készpénzt. Az a barom, aki mindenhol azzal akar fizetni.

Bárcsak olyan lenne nálunk is, mint Svédországban, ahol már gyakorlatilag nincs készpénz.

2023. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Thunderfairy ***** válasza:
48%
Én pedig készpénzbe akarom láttni a pénzem nem digitális számokba. Rewmélem egész életembe készpénz lehetőség is lesz.
2023. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3: Svédország állítólag jóléti állam. Mi akadályoz meg abban, hogy odaköltözz?

Egyetértek, hogy a készpénz használata az esetek túlnyomó részében előnytelen, macerás, fertőzésterjesztő, stb. stb.

De pl. Húsvétkor körülményes lenne a locsolkodóknak kártyával adni a pénzt. Vagy a templomban a perselybe nem dobhatod a kártyádat (esetleg átutalhatsz a számlájukra, de ez már egyfajta dicsekvés és nem anonim jótétemény). Vagy ha mások elől titkolt vásárlást akarsz, pl. közösen használjátok a számlát a feleségeddel/férjeddel és egy komolyabb meglepi ajándékot akarsz venni neki, akkor jobb, ha nem látja a vásárlást és az áruház nevét a folyószámla kimutatáson.

A készpénz nagy előnye, hogy pl. egy ötforintossal húztam szép egyenletesre a kád és csempe közötti tömítéshez felvitt szilikon tömítőmasszát. Ehhez a művelethez a kártya sokkal kisebb választási lehetőséget ad, mint a különféle átmérőjű pénzérmék. De pl. a tűhegyes hangfal-lábaim alatt is pénzérmék vannak, hogy ne csikarja össze a gránit alátétet. Stb. stb. Szóval a készpénznek vannak előnyei is ;)


Szóval a készpénz adja a szabadságodat, a kártya pedig a kiszolgáltatottságodat, és olyannak, akit nem is ismersz...

Nekem nem is a kártyával van a gondom, hanem a pénzem értékének, mennyiségének digitális tárolásával MAGÁNSZEMÉLYEK által. Kinek mi köze hozzá, mennyi pénzem van? Miért törölheti a pénzemet, korlátozhatja a hozzáférésemet, teheti ki műszaki meghibásodások függvényének a fizetési akciómat - nemrég volt egy eset, amikor fél órán át nem működött a kártyás fizetés egy magyar nagyváros legnagyobb SPAR áruházában.

De tudnám támogatni a csak digitális pénzt is - kitaláltad mikor?


Ha én lennék a világon az egyedüli magánszemély, aki kezeli és rálát a digitális fizetést, pénzkezelést megvalósító számítógépekre, hálózatra, gépekre.

Szóval szerintem a baloldal kommunisztikus elveinek MINDENKIRE érvényesnek kell lennie, nem lehetnek kivételezett személyek. Emberek vonatkozásában ezt csak a gépi intelligencia biztosíthatná. Talán ennek használható alternatívája lenne egy havonta választott, cserélt felügyelő szervezet, amelynek a tevékenységét a nép szavazással korlátozhatná. Nagyon nehéz a demokráciát nagy tömegekkel, dinamikus működések online ellenőrzésére alkalmazni. Amíg erre nincs megoldás, addig jobb az alternatív készpénz lehetősége.

2023. jún. 1. 10:05
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

"De pl. Húsvétkor körülményes lenne a locsolkodóknak kártyával adni a pénzt."

Hol szokás még ez? Az unokaöcsém már nem jár locsolkodni. Nomeg miért is ne tudná a nagymama átutalni a pénzt az unokának?


"Vagy a templomban a perselybe nem dobhatod a kártyádat"

Nálunk pl. simán tudsz csekket kérni a templomban és át is tudsz utalni.


"Vagy ha mások elől titkolt vásárlást akarsz, pl. közösen használjátok a számlát a feleségeddel/férjeddel és egy komolyabb meglepi ajándékot akarsz venni neki"

Persze, mert a nagy összegű készpénzfelvételre nem kérdez rá, igaz? Okos ember amúgy sem használ közös számlát. Nekünk is külön számla van az asszonnyal. Ha kell, átutalunk egymásnak, nem nagy cucc.


"A készpénz nagy előnye, hogy pl. egy ötforintossal húztam szép egyenletesre a kád és csempe közötti tömítéshez felvitt szilikon tömítőmasszát."

Ez aztán a komoly érv! Mintha nem volna ilyesmire célszerszám. Amúgy képzeld, nekem meg a mosdószekrény lába alatt régi kártyák vannak, hogy ne billegjen...


"Miért törölheti a pénzemet, korlátozhatja a hozzáférésemet"

Ilyet nem csinálnak. Ha anarchia tör ki és nem jutsz hozzá a számlapénzhez, akkor a készpénzed is max fenéktörlésre lesz jó, nyugodj meg!


"nemrég volt egy eset, amikor fél órán át nem működött a kártyás fizetés egy magyar nagyváros legnagyobb SPAR áruházában."

Hűha! Nos, ilyenek előfordulnak. Akkor vásárolsz máshol azt kész. Spar amúgy is méregdrága.

2023. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Az egyik igen jelentős ellenérv a csak digitális pénz ellen, hogy megteremti a lehetőségét annak, hogy akármikor elvonják a pénzedet, vagy egy részét ( tudom, az infláció is ezt csinálja). Most az a világhelyzet, hogy rejtőzködők által álruhaként viselt USA extrém mértékben el van adósodva. Mégis megemelték az adósságplafont, mert ha a digitális pénz kizárólagosságának általuk elkezdett folyamata befejeződik, egyszerű számszaki manipulációval átcsoportosíthatnak pénzértéket az USA-n kívüli emberek "zsebéből", számlájáról és csökkenthetik az adósságállományukat.

Én nem akarom - még jobban - finanszírozni az USA költekezését, ami ráadásul ellenem is irányul.

Akkor már sokkal inkább kínai valutában tartom a pénzem és kínai pénzügyi rendszerhez csatlakozok (Kínából már több száz terméket vásároltam, nyugatról tíznél kevesebbet).

2023. jún. 2. 07:13
 8/18 A kérdező kommentje:
A szavazás alakulásából azt látom, amit amúgyis vártam, hogy az állandóan a portálon lévő erős érdekérvényesítő képességű, kevésbé hazafias csoport tagjai már leadták a szavazatukat és most kezdi a népességet arányosabban visszatükrözni a szavazók megoszlása.
2023. jún. 2. 07:19
 9/18 A kérdező kommentje:
#6: Fogadok, hogy rögtön megváltoztatnád a véleményedet és kérnéd az alternatív készpénzt is, HA ÉN lennék az a személy, aki kizárólagosan ráláthat és manipulálhatja a digitális pénzt.
2023. jún. 2. 07:26
 10/18 anonim ***** válasza:
#9: Ha digitális pénz alatt a kriptovalutákat érted, akkor azt a technológia adottságaiból kifolyólag NEM lehet manipulálni. Ha a számlán lévő USD-t, EUR-t érted alatta, amögött pedig erős országok, gazdaságok vannak, nincs és nem is lesz olyan, hogy csak úgy zárolják mindenkinek a számláját. Ez max globális katasztrófa vagy háború alatt lehetséges, abban az esetben viszont nem az lesz a legnagyobb bajod, hogy nem férsz hozzá a számlához és mint korábban is írtam: ilyen helyzetben a készpénz sem ér fabatkát sem, a valuta ilyenkor az ivóvíz, élelem és a fegyver.
2023. jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!