Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jártok külföldre bevásárolni?...

Jártok külföldre bevásárolni? Megérheti?

Figyelt kérdés
Persze függ attól is, hogy ki melyik határhoz él közel.. De több ismerősömtől is hallom, hogy havonta 1x kimennek Lengyelországba, Ukrajnába, Ausztriába, és 70-80 ezret spórolnak 1 bevásárlással. Nekem kicsit hihetetlen.

2023. jún. 5. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Hidd el nyugodtan! Itt rekord infláció és rekord ÁFA van.
2023. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Budapestről ingyen benzinnel (céges autó) bőven megéri.

Határ közelben akár sajáttal is.

2023. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Ha a határ közelében élsz, akkor megérheti. Az ország közepéből csak ezért nem kocsikáznék órákat.


Csak egy kis plusz infó, amiről sokan nem tudnak: ma gyakorlatilag nem 27% az ÁFA itthon, mert erre még jön a kiskereskedelmi ÁRBEVÉTELRE vonatkozó kb. 4,5%-os különadó is. Tehát ha veszel egy csokit 79 forintért, azért 100-at fizettél eddig a 27% ÁFA miatt. De most még erre a 100 forintra is rájön 4,5 forint ágazati különadó. Ezt az adót már régebben bevezette a kormány és most meg is emelte. :)

2023. jún. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Szlovákiába járok Budapestről 1-2 havonta, meg szoktam előre nézni mi hol akciós és így a benzint levonva is 30-40 ezerrel olcsóbban jövök ki mintha itthon vásárolnék. Lehet akik még nagyobb tételben vásárolnak nekik összejön a 70-80 ezer is, a mélyhűtő mérete azért gátat szab mert pl. pont a húsok amiket elég jó árban szoktam kint megvenni, akcióval simán fele ott mint itthon.
2023. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szlovákiába járok ki és szlovák webshopokból rendelek, egyrészt az áfa kisebb másrészt alapból olcsóbb minden.
2023. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

4: Szivesen mennék valakivel én is, autóm nincs.


És házhozszállítás, webshop is megérné Szlovákiából szerintem.

Ha valaki társulna, szóljon!

2023. jún. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért a havi 1 bevásárlással 80 ezer spórolás nekem elég hihetetlennek tűnik. Most ha azt számolom hogy külföldön minden 20 %-kal olcsóbb (és szerintem átlagban ez is túlzás) akkor is havonta 400 ezer forintot költenek tartós árucikkekre? Mert nyilván romlandó dolgokat, friss húsokat, zöldséget gyűmölcsöt, pékárut nem havonta egyszer vesz az ember. Az meg hogy valaki tartós élelmiszerre, tisztítószerre és egyéb háztartási cikkekre, esetleg néhány ruhára havi 400-at költ, elég sokank tűnik, még ha egy családról is van szó.
2023. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!