Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell tudni arról, hogyha...

Mit kell tudni arról, hogyha a nevemre írnak egy autót?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm, autót akar venni, de az én nevemre akarja íratni! De ő lenne az üzemeltető! Nekem kellene-e fizetni valamit, vagy mire kellene odafigyelnem?

2023. jún. 8. 16:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"De létezik ilyen admnisztrált dolog, hogy másvalaki az üzembentartó?"


Hogyne létezne.


Édesanyám már idős. El akarta adni a kocsiját, mert nem használja. Megegyeztem vele, hogy nekem ajándékozza (maradjon egy ilyen jó autó a családnál), tehát az én tulajdonom, de ő lett az üzembentartó, mert neki a bónusz besorolása miatt olcsóbb a kötelező biztosítása, mint nekem lenne.

Ennyi...

2023. jún. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

9: létezik. Például a összes lízing cég ilyen.

Gondolod el, lizingelsz egy kocsit és a bankban kopogtatna a rendőrség, az adóhivatal vagy bárki. Nem, nincs semmi feladata, nem fog a bankár olajat cserélni a kocsiban. Csupán övé az autó fizikailag, tehát a tulajdon joga , és mint az üzemben tartó vállal minden felelősséget meg a gépjármű adót is O kapja.

Egy dolog van, a tulaj 1 oldalu nyilatkozattal lemondathatja az üzemben tartót, tehát a tulaj elveheti az uzembentartoi jogot, és eladhatja a kocsit .

2023. jún. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

2: Akkor ezt a szerződést kell nagyon alaposan áttanulmányozni a döntés előtt. Neten látható ilyen autóról?


De mi az előnye a Kérdezőnek ebből?...

2023. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13: A kérdezőnek semmi, inkább hátránya lesz. De majd rájön, ha úgy dönt, hogy belemegy.
2023. jún. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!