Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyes átvételért miért...

Személyes átvételért miért kell külön fizetni?

Figyelt kérdés
Egy online játékboltból rendelnék. A kiszállítás +2000, de ha személyesen veszem át a boltjukban akkor +800 ft. Azt értem, hogy a szállítás nincs ingyen, de mi a lófaxért fizetek pluszban, ha én megyek el hozzájuk átvenni?

2023. jún. 15. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
A Praktikerben is pénzbe kerül ha elviszed a terméket. A mekiben is, ez most az új trendi
2023. jún. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert a bolt nem szereti, ha személyesen kell veled foglalkozni. Nekünk webshopunk van és most vettem ki a személyes átvételt, mint lehetőséget, mert elég gyakran előfordult, hogy berendeltek személyes átvételre egy olyan ritka terméket, amit nekünk is rendelni kell és aztán ezért-azért nem jöttek érte, ráadásul még ha jönne, akkor is időpontot kell egyeztetni stb. Nem jó verzió egy olyan rendszerben, ami arra van beállva, hogy a csomagot becsomagoljuk és feladjuk. A másik része meg az utánvét. Csomagot mindenki rendelhet, bármit, amit forgalmazol, annyit, amennyit akar. Bekéri utánvéttel és egyre gyakrabban fordul elő, hogy nemhogy nem rendelt ilyen terméket, de még a személyes adatai sem stimmelnek. Mivel ilyenkor a kiküldött terméket vissza kell hozatni és az kétszeres fuvardíj plusz egy filléred sincs belőle, ezért felemeltük az utánvét árát, hogy az ilyen jellegű buktákat kezelni tudjuk. Ezért lesz annyira drága az online rendelés.
2023. jún. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hintalow ***** válasza:

Mert a fizikai bolt fenntartása (főleg ha amúgy nem az a profilja a cègnek) nagyságrenddel nagyobb szopás ès költsèg, mint egy jól működő csomagküldèsi folyamat.

Tkp. azzal a 800 ft-al fizeted a boltban muszájból bent ülő alkalmazott (ha van meló, ha nincs) bèrèt ès járulèkait.

2023. jún. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Remelem az ördög kimossa a pokolban a szádat te ingyenélő.
2023. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miért is lennék ingyenélő? Mert nem akarok a semmiért fizetni? Főleg úgy, hogy a termék, amit vennék, az háromszor annyiba kerül, mint egy rendes boltban.


Egy Matchboxot szerettem volna. A szóban forgó oldalon 1500 , holott a Pepcoban pl 550-ért adják őket, a hipermarketekben is 1000 alatt vannak, de még a méregdrága Regioban is olcsóbb Csak pont ezt a típust nem találtam sehol sem. Az még oké is lenne, hogy 3x-os-2x-es áron vegyem meg, de hogy még az online áruház ráb sz 800 forintot, mert nekik fent kell tartani a boltot... Ennyi erővel a spar is követelhetne villanyszámla hozzájárulást :D

De amúgyis 1500-ért adni olyat, amit kb 300-ért szereznek be. Rohadjon rájuk :)

2023. jún. 16. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:

"A szóban forgó oldalon 1500 , holott a Pepcoban pl 550-ért adják őket, a hipermarketekben is 1000 alatt vannak, de még a méregdrága Regioban is olcsóbb Csak pont ezt a típust nem találtam sehol sem."


Ja, ha nekik se lesz, egyből adják ők 200 forintért is..

És érte se kell menned.

2023. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Naigen. Igy megy ez. A szamolni tudo egyszeri magyar
2023. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a Spar nem követeli a villanyszámla hozzájárulást?
2023. jún. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem követeli, csak beszedi. Ha nem szedi be, nem tud működni. Az online boltot is ésszel kell vinni, mert iszonyat sokféle költség van és a nagy boltok sajna profik és profi az értékesítési rendszerük is.
2023. jún. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!