Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adhatok én meghatalmazást a...

Adhatok én meghatalmazást a postai küldemények átvételére?

Figyelt kérdés

A helyzet dióhéjban annyi, hogy 3 hete született kisbabám. A TAJ-kártyáját most postázták a gyermek nevére ajánlott küldeményként. Mivel én és így a gyermek lakcíme nem az a cím, ahol valójában élünk (még csak nem is az a város), így átvenni most nem tudom a levelet. A kórházban hiába kértem, hogy adhassak meg levelezési címet, illetve az apukája lakcímére szerettem volna bejelenteni a gyermeket, de a kórházi ügyintézők erre nem adtak lehetőséget, mondván apja bárki lehet a gyereknek (hiába vagyunk házasok), automatikusan arra a címre jelentik be a kisbabát, ami az én lakcímkártyámon szerepel, mint állandó lakcím.

Szóval, szeretném meghatalmazni párom édesapját, hogy átvehesse a küldeményt, de mivel nem az én nevemre érkezett a levél, hanem a kisbaba nevére a kérdésem az lenne, hogy én, mint a gyermekkel egy címen bejegyzett gondviselő, adhatok-e meghatalmazást a nagypapának? A problémát még bonyolítja, hogy a kisbabának egyelőre csak anyakönyvi kivonata és lakcímkártyája van, egyéb azonosításra alkalmas okmánya még nincs.

Milyen dokumentumot szükséges a meghatalmazáshoz kitölteni?

Előre is köszönöm a választ!:)



#posta #meghatalmazás #újszülött okmányok
2018. nov. 6. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Azon a címen lakik a nagypapa, ahová be van jelentve a gyerek? Mert az oda érkezőt ki szokták adni, én is vettem már fel szüleimnek, tesómnak érkezett küldeményt is (pénzt is, pedig azt szigorúbban veszik, mint sima levelet).

("apja bárki lehet" pfff, ez kedves tőlük...)

2018. nov. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, azért a nagypapát szeretném meghatalmazni, mert ő lakik a városban, ahová mi is be vagyunk jelentkezve. Mi évekkel ezelőtt elköltöztünk, de az állandó lakcímet azóta se változtattuk meg bizonyos okokból.

Hazautazni most nem tudunk, lévén 3 hetes babaval nehézkes lenne, és az út is hosszú, 3 óra.

2018. nov. 6. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem dokumentumot kell kitöltened, hanem írsz egy két tanús meghatalmazást és kész.
2018. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem elég a sima meghatalmazás, van a postának saját nyomtatványa erre az esetre, amit be kell vinni, ők pedig kiállítanak a meghatalmazott részére egy kártyát. Ezzel tudja a továbbiakban felvenni a küldeményeket.

Az én kérdésem itt az, hogy én, mint a címzett gondviselője meghatalmazhatom-e a nagypapát, és ha igen, milyen okmányokkal kell igazolnom a gyerek-szülő kapcsolatot, elég-e ehhez a gyermek születési anyakönyvi kivonata (lévén más okmánya még nincsen)?

2018. nov. 7. 11:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez egy speciális helyzet. Mivel a gyerek kiskorú így meghatalmazást sem adhat. De te sem adhatsz az ő nevében maghatalmazást, mert azt csak a saját nevedben adhatsz. TAJ kártyát szokták közönséges küldeményként is küldeni. Ha még is ajánlott lesz akkor az alábbi lehetőségek vannak:


1. Ahogy írták, ajánlott levelet oda szoktak adni nagyszülőnek, tehát ő meghatalmazás nélkül is átveheti azt ha azonos a címük.

2. Ha a nagyszülő nem arra a címre van bejelentkezve akkor bonyolultabb az ügy. Max kérsz telefonon ismételt kézbesítést új címre ha lehetséges. Ekkor megadod az új címeteket.

3. Ha ez sem működik akkor sajna le kell utazni valamelyőtöknek és átvenni a levelet. Kiskorú címzett esetén a gondviselő az egyetlen átvevő, tehát a szülei...

2018. nov. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva.

Ha valakit érdekel, akkor így sikerült átvenni a levelet:

felhívtam a posta ügyfélszolgálatát, ahol tájékoztattak arról, hogy mivel az ajánlott küldemény hivatalos irat, nem kérhetem az új címre történő kézbesítést, így vagy átveszem én, vagy meghatalmazással más. Megkérdeztem, és két ügyintéző is azt válaszolta, hogy adhatok én a gyermekem nevében meghatalmazást. Így is tettem, a nagypapa megkapta a meghatalmazást, valamint az én, illetve a gyermek iratainak fénymásolatát is hozzácsatoltam. A nagypapa ma reggel elment a postára, és mivel a címzett gyermek és az ő vezetékneve ugyanaz, szó nélkül odaadták neki a levelet, nem volt szükség a meghatalmazásra annak ellenére, hogy nem egy címre vannak bejelentkezve.

Szóval erről ennyit. Kicsit felháborít a dolog, mert gyakorlatilag bemondásra adtak ki neki egy hivatalos küldeményt. Persze örülök, hogy ilyen egyszerűen elintéztük, de jobban belegondolva azért ez elég gáz...

2018. nov. 12. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!