Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Édesanyám adósságait már egy...

Édesanyám adósságait már egy behajtó kezeli. Mennyi lesz a végső behajtandó összeg? Megérné egyben kifizetni?

Figyelt kérdés

Az idén februárban kapott értesítő a következő összegeket említette:


"A főkövetelés kamatai a letiltás kibocsájtásának napjáig (2023.02.15.): 4867 Ft

Főkövetelés (tőke): 224 333 Ft


Ügy kamata: (1). 2023.02.16.-tól kifizetés napjáig 224 333-Ft. tőkére járó Ptk.301.§(1) szerint meghatározott kamat."


Ha jól értem, akkor 224 333 forintot és annak a kamatai vannak még hátra. Az egyik kérdésem, hogy jól értem-e. A másik, hogy ez körülbelül mennyit kamatozhat naponta, és érdemes-e (egyáltalán lehet-e) egyben kifizetni? Úgy számoltam, hogy a levonásokkal 6-8 hónapon belül fogyna ez el jelenleg.



2023. jún. 18. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván meg.
2023. jún. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem muszaj egyben kifizetni. Fel kell keresni a vegrehajtot es jelezni a fizetesi szandekot. Meg kell allapodni reszletfizetesben. Es kesz. Megallapodtok mondjuk 10x30kban es havonta fizeted. Ha igy alltok egyszerre tobbet is fizethetsz. Ha kifizetted bemesz es kersz egy elismero papirt az adossag rendezeserol(bar ezt maguktol is kellene kuldeni)
2023. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A megérit nem érit a kamat kapcsán értettem. Az tiszta sor, hogy ha csak 10 forint is a kamat, technikailag akkor is jobban megéri már most kifizetni, mint később, de 10 forint megspórolásáért nem válnék meg most azonnal 200 000 forinttól.


Kettes: a végrehajtó már most is von le havonta a fizetéséből. Számít ezután, ha meg akarnánk egyezni vele részletfizetésben? Mert bizonyos tekintetben már most is részletfizetés történik.

2023. jún. 18. 22:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha vonja a vegrehajto akkor mar mindegy.
2023. jún. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2023. jún. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!