Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki kötött Erste egyotthon...

Valaki kötött Erste egyotthon lakástakarékot? Jónak tartjátok?

Figyelt kérdés
A 30%-os típust kötném 8 évre, a maximum összeggel, havi 50.000-rel. Azt olvasom, hogy 14M a célösszeg. Ez elég soknak tűnik, nem jön ki a matek. Valaki segítene értelmezni? Mert ha tényleg annyi, akkor kötnék 3-at, hogy mindhárom gyereknek legyen egy kis tőkéje mire felnőnek.

2023. jún. 23. 12:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom belekalkulált valami "kedvezményes" 10 millás lakáshitelt is.


Állampapírral most 2, és nem 8 év alatt hozol 30%ot...

2023. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

4 819 848 Ft a saját tőkéd + kamat, illetve 1 445 160 Ft a kamatbónusz és annak a kamata, így a teljes tőkéd 6 265 008 Ft.


Ehhez még rádlőcsölnek 8 484 992 Ft lakáshitelt, 119 519 Ft havi törlesztővel, 7,9% kamattal 98 hónapos futamidővel, 9,42% THM-mel.


Így jön ki a 14.750.000 Ft



Kamatos kamattal számolva kapsz kb 33%-ot, úgy hogy ezt a pénzt kizárólag ingatlanvásárlásra kőltheted. 8 évre levetítve ez évi átlagos 4.1%-os kamat.


Ez egy nagy lócitrom. Tekintettel arra hogy jelenleg évi 16%-os betéti kamatot is elérhetsz, de még egy cetelem meg magnet bank is fizet 10%-ot forint betétre úgy hogy nem lőcsöl rád mellé egy lakáshitelt, és nem szabja meg hogy csak ingatlanfelhasználás esetén kapod meg a pénzt.


Summa summárum, szerintem ez egy borzasztóan rossz megtakarítási forma, és nagyon súlyos pénzügyi intelligencia hiányára vall, ha valaki ebbe beleugrik.

2023. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
3-as, ez a fajta most május végétől van, ezt nem kötelező ingatlanra költeni! Szabad felhasználású, egyébként nem is gondolkodnék rajta. Persze lehet hozzá a végén felvenni kedvezőbb lakáshitelt, de nem olyan, mint a Fundamenta, hogy csak ingatlanra köthető. Plusz nincs rajta az új kamatadó, ami azért nem rossz.
2023. jún. 23. 13:12
 4/20 anonim ***** válasza:
50%
Ha azt mondom neked hogy told bele a gyerekeknek szánt megtakarítást Invesco Nasdaq-100 Swap UCITS ETF Acc-ba, akkor az egy jó ötlet lesz, csak azért, mert ezt senki sehol nem fogja ajánlani neked?
2023. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
Értem, nekem ettől még a ~4.1%-os éves átlagos hozam mindig fika.
2023. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
5-ös, nem, ez nem ilyen egyszerű. Annyi, hogy a magyar állampapírban nem bízok meg. Most mindenkit beleterelnek, aztán kitalálják pár hónap múlva, hogy csak bizonyos feltételekkel juthatsz hozzá, vagy hipphopp azt is megadóztatják. Sajnos ez reális félelem, én már nem vagyok annyira fiatal, anno kötelező volt a magánnyugdíjpénztárba belépnem és az ott összegyűlt pénzemet is benyelte az állam. :(
2023. jún. 23. 13:16
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#7


Akkor fektess másba. Ezer féle befektetési forma létezik. Aki 4%os éves hozamú vacakba teszi, amihez hozzá sem nyúlhatsz 8 évig, az nagyon buta. Ennél nagyjából BÁRMI jobb. De persze te már meggyőzted magad, és látom jobban zavar hogy nem kapsz validációt egy ilyen lehúzáshoz, mint maga a lehúzás.


#1 voltam.

2023. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

" ez a fajta most május végétől van, ezt nem kötelező ingatlanra költeni!"


Amúgy erről tudsz linkelni valami hirdetményt?


Mert szerintem te valamit itt nagyon benézel.


Ja, nem kötelező ingatlanra költeni, csak akkor bukod a 30%-os kamatbónuszt, mert az csak ingatlancélú felhasználásra jár.


Ha nem ingatlanra költöd, akkor a 4 800 000 Ft befizetett tőkédre 8 év után megkapod a nagyvonalú 19 848Ft betéti kamatot, aztán törölheted szemed szád.

2023. jún. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A kamatbónusz: az EgyOtthon 15% és EgyOtthon 30% lakás-előtakarékosságoknál kamatbónuszra minimum 4 év megtakarítási idő és lakáscélú felhasználás esetén vagy jogosult."

2023. jún. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9


Nem tudok képet csatolni itt, meg nem is akarok a szerződésről, ami előttem van, de ez szerepel benne, hogy szabad felhasználású, az a feltétele, hogy 8 évig nem nyúlhatsz hozzá. De nem is akarok. Az előző lakástakarékom jövőre jár le, az lakáscélú, annak a szerződésén is szerepel ez. Az azt megelőző szintén szabad felhasználású volt, azt sajnos akkor megszüntették. Na mindegy, ezen a mostanin nem állami támogatás a 30% egyébként, hanem banki kamat.

2023. jún. 23. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!