Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valaki kötött Erste egyotthon...

Valaki kötött Erste egyotthon lakástakarékot? Jónak tartjátok?

Figyelt kérdés
A 30%-os típust kötném 8 évre, a maximum összeggel, havi 50.000-rel. Azt olvasom, hogy 14M a célösszeg. Ez elég soknak tűnik, nem jön ki a matek. Valaki segítene értelmezni? Mert ha tényleg annyi, akkor kötnék 3-at, hogy mindhárom gyereknek legyen egy kis tőkéje mire felnőnek.

2023. jún. 23. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval innen fúj a szél.


Akkor ezért nem tetszenek azok a válaszok, amik szembesítenek azzal, hogy szar döntést hoztál.

2023. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

12


Mármint honnan fúj a szél? Amúgy annyira jófejek vagytok, hogy egy csomó erstés lakástakarékos kérdés van, de egyiknél se voltak konkrét válaszok, csak ahol valakit ki kell osztani, hogy milyen pocsék üzletet kötött, ott tudtok írni. Ez milyen segítség???? Ha megkérdezem, hogy jó-e, senki se ír, ha beleugrok, idejöttök röhögni, hogy mekkora pocsék üzlet. Dedó.

2023. jún. 23. 13:58
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

? A kerdesed az hogy jonak tartjuk-e, mit jelent ez szamokban.


Leirtuk hogy katasztrofa, hulyeseg, rossz befektetes.


Miert vagy merges?

2023. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mert már itt van előttem a rohadt szerződés. Régebben is kérdeztem akkor senki se segített. Ismerőseim mind ajánlották-öcsém is, aki bankszektorban dolgozik. Még nem fizettem be semmit, de most nem tudom mi a bánatot csináljak, ezért vagyok mérges.
2023. jún. 23. 14:04
 15/20 A kérdező kommentje:
De nem konkrétan befektetés egyébként, nagyon sokat keresek és több részre akarom tördelni a fizetésemet, hogy többféle formában legyen-az oka most mellékes. Ez jónak tűnt erre, hogy x év múlva férjek csak hozzá. Arra alkalmas, nem? Anyagilag hiányozni nem fog, egyszerűen el akarok tüntetni a havi bevételeimből pár százezer forintot, ami évekig nem hozzáférhető.
2023. jún. 23. 14:06
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha megkérdezem, hogy jó-e, senki se ír, ha beleugrok, idejöttök röhögni, hogy mekkora pocsék üzlet. Dedó.Ha megkérdezem, hogy jó-e, senki se ír, ha beleugrok, idejöttök röhögni, hogy mekkora pocsék üzlet. Dedó."


A 10. válaszig senki nem tudott róla hogy neked már meglévő szerződésed van. Úgy írtuk le a negatív véleményünket.


Csaxólok.

2023. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

17


Attól még lehetek mérges. Á mindegy amúgy, nem egy nagy összeg, de nem kötök még egyet. Még mindig kisebb bukó, mintha elinflálódna a pénzem.

2023. jún. 23. 14:22
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Igen, kicsit gyanús hogy kamusi, pláne hogy nem létezik olyan "szabad felhasználású lakástakarék" amiről össze hadovál.
2023. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
80%

#19


Mivel évi 4.1%os az átlag haszon, ezzel elég erősen infláció alatt hoz, ergó lekötve inflálod a pénzed.

2023. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha már kötöttél szerződést, akkor most azonnal bontsad fel. Semeddig nem éri meg. Komolyan, nagyon sajnálom az ilyen embereket mint te, akit szépen behúznak a nagy számokkal. Ilyenkor mindig eszembe jutnak a szüleim, őket is pont most ugrasztottam ki nagyon hamar egy hasonló banki ökörségből.


[link]


Ha a gyerekeknek akarsz félretenni, akkor szépen rokoni vagy baráti segítséggel tanuld meg használni a webkincstárt és ott tegyél nekik félre. Most a prémium állampapírok mennek és valószínűleg a következő pár évben is ezek lesznek a legjobb választások. 2 év alatt hülyére verik ennek a lakástakaréknak a 8 (!!!) éves hozamát, úgy, hogy csak lakásra költheted. Ha nem lakásra költöd, akkor meg talán töredék százalékot nyersz rajta.


Ha nem megy a webkincstár, akkor meg ballagj be a bankodba és ott vegyél prémium állampapírt. Minimális kezelési vagy számlavezetési költséged lesz vele, de még mindig jobban jársz, mint ezzel. Nyugodtan vedd a 8 éveset, ha hosszú távra tervezel vele... ha mégis kéne előbb, az ezerszer jobb kondíciókkal lehet kivenni, még akkor is ha megötszörözik a visszaváltási költségeket varázsütésre.

2023. jún. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!