Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a vízszolgáltató éves...

Ha a vízszolgáltató éves elszámolószámláján a fizetendő összeg mínuszban van feltüntetve, az jelenti a túlfizetést?

Figyelt kérdés

Fizetendő összeg, a kék sáv alján: -21439

Engem csak az zavar meg, hogy az van alá írva még, hogy a folyószámla egyenlegem szintén -21439. Miközben a folyószámla az azt kéne mutassa, hogy mennyi pénz fizettem be, amire vonatkozóan esetleg még nem írták el a havi tartozást. Magyarán befizettem már a csekket, csak még nem vonták le az összeget, az pluszos kéne legyen akkor, nem?

Ez az első évem saját lakásban, köszi ha segítetek értelmezni :_D



2023. jún. 27. 15:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Túlfizetést jelent. De a számla alapján ezt meg is tudod állapítani; tételesen szerepel, hogy mennyi volt a fizetnivalód és mennyit fizettél.


Az egyenleg nem csak a befizetéseket jelenti, hanem a befizetni valók és befizetettek különbségét. Elszámoló számlánál, értelemszerűen annyi, mint a fizetnivaló. Jól írtad, csak nem érted magad.

2023. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!