Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy nem érzni magát valaki...

Hogy nem érzni magát valaki rosszul ha vesz pl. egy iphone 14-et amire nincs szüksége, vagy aki drága kocsit vesz?

Figyelt kérdés

Én inkább adományoznék ha olyan sok pénzem volna, nem telefont vennék belőle vagy kocsit.


Vennék egy olcsó telefont és egy olcsó kocsit a többi meg menne a rászorulóknak.



2023. jún. 29. 11:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Jól tennéd. Mindenki maradjon a saját elveinél. Mondok egy példát: mi messzi nyugatról ingázunk magyarba úgy, hogy egy kör 5000 km. Vettem egy drága (újszerú, megbízható) kocsit, mert nagyon nem akarok németország közepén lerohadni egy olcsó szarral és trélereztetni 4000 Euróért. Akinek a munkaeszköze a telefonja, nem teheti meg, hogy üzleteket szalasszon el csak ezért , mert az olcsó szar ledobálja a wifit. Nem minden drága holmi a magamutogatásról szól, a drágaság sokszor használati értékkel párosul. S neked nem azon kellene borongani, hogy másnak van, hanem tenni azért, hogy neked is legyen (tanulás, jobb munka, beosztóbb élet, stb.) Ne legyél tipikus irígy magyar, hogy ha nekem nincs, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is. Azt meg pláne nem hiszem, hogy az olcsó kocsidat csak úgy nekiadnád egy rászorulónak. Ez vagy naivitás vagy nagyon fiatal életkor.
2023. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%

Honnan veszed, hogy nincs szüksége egy jobb telefonra? Én pl rengeteget dolgozok a telefonomon, dokumentumok, prezentációk, e-mailek, kimutatások, stb stb. Erre nem feltétlenül lenne elég nekem egy olcsó telefon. Nem azért vettem "drága" telefont, mert menő...nem mindenkinek merül ki a telefonhasználat abban, hogy nyomja az instát meg a tiktokot rajta. Arra valóban elég egy olcsóbb mobil.

Az autó is hasonló. Plusz azért az sem mindegy, hogy egy tárgyalásra egy 20 éves opel astrával megyek, vagy mondjuk egy pár éves arteonnal. Kicsit próbáld meg tovább gondolni a dolgokat a saját helyzeteden túl is.

2023. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Miert erezne magat rosszul? Azert veszi, mert jol erzi magat tole. Egyszer elunk es rovid az elet, nyilvan megveszi az ember, amit szeretne.
2023. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
hát én nem XD
2023. jún. 29. 11:52
 5/28 anonim ***** válasza:
86%
Mesélj még mennyit adományoznál akkor ha, ami ugye nem fog megvalósulni sosem.
2023. jún. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%

2:

Telefonnál játékok meg grafikai alkalmazások a hardverigényesek, ha dokumentációk, prezentációk, e-mailek olvasására használod, akkor egy stabil középkategóriával jobban jársz mint egy csúcstelefonnal.


Az üzleti tárgyalás meg tipikusan balkán szinten van úgy, ahogy írod, egy komolyabb üzleti tárgyaláson fogalmad nincs ki milyen autóval jött, mert eleve nem te fogod beengedni a parkolóba, ha egyáltalán saját autóval érkezik.

2023. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
88%

1:

Nekünk feleségemmel most a 3. autónk van, és csak az első volt használt, a második kettő újonnan került hozzánk (egyiket vettük, másik céges). Megbízhatóság szempontjából sokkal többet számít az állapota, mai nyilván új esetében még makulátlan, mint az hogy mennyire presztízsautó. Ha nincsenek extra igények (méret, terep, hobbi, stb.) egy hybrid Corolla kombi felett már inkább csak autómánia kérdése az autóvásárlás, nagyobb megbízhagóságot nem kapsz.


Ettől függetlenül nem értek egyet kérdezővel, mindenki arra költ amit akar, és bunkóság másokat forceolni, hogy miért nem adományoz helyette, az is mindenkinek a saját döntése.

2023. jún. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
2-es vagyok. Nincs csúcskategóriás mobilom, ezért is tettem idézőjelbe a drága szót. A doksiszerkesztéshez valóban nem kell durva vas, viszont bizonyos prezikhez, videókhoz kellhet azért. Plusz a megbízhatóság és az akksi üzemideje sem mindegy.
2023. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
45%

Minek adományozzam olyannak aki szintén felesleges dolgokra költi? Miért költse inkább ő felesleges dolgokra, mint én?


Onnan tudom, hogy felesleges dolgokra költené, hogy vélhetően mindene megvan ami az életbenmaradásához kell - hiszen nem halott. Ennyit a “rászorul”-ásról.

2023. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Inkabb adomanyoznal, de edes, hany eves vagy? Kerestel penzt eletedben vagy anyuci apuci csak alad rakta eddig?
2023. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!