Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai feladásnál egy nagyobb...

Postai feladásnál egy nagyobb könyv feladása is levélnek számít?

Figyelt kérdés
Van egy 37x27cm-s nagy könyvem ,postáznom kéne, de én mintha ugyhallottam volna h még ezis levélnek számit,mert neméri el azthiszem a 2,5kg-ot...ez tényleg igyvan?? és ha ezt ajánlva adom fel akkor ugyanannyit kell fizetnem érte mintha pl: 1 sima cd-t küldenék el? És ha esetleg lenne valakinek ötlete hogy ezt hogylehetne egyszerűbben elküldeni tudna segiteni? tegyem dobozba?? és még akkoris levélnek számit?
2008. dec. 30. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van olyan nagy borítékod, amibe belefér a könyv, akkor feladhatod levélként, ha nem haladja meg a 2 kg-ot. Különben csomagként kell feladnod.

A levél díja függ a borítéktól (szabvány vagy nem, ebben az esetben nem) és a levél súlyától.

2008. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És szerintetek a postán lehet kérni ilyen bazinagy boritékot? kb egy A3-s méretű már elég lenne...
2008. dec. 30. 21:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell borítékba tenned. Csomagold be. Azt is feladhatod levélként. Nem attól levél, hogy borítékban van!


Ha nem éri el a két kilogrammot, akkor adhatod levélként. Ekkor a súly alapján, a levéldíjszabás szerint határozzák meg az árát (www.posta.hu > díjszabás).

2008. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért szerintem akár futárral is küldhetnéd, de ez csak egy tipp
2009. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!