Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondtam a munkahelyemen, a...

Felmondtam a munkahelyemen, a másik helyen 1 hét múlva kezdek addig érdemes bejelentkezni a munkanélkülire?

Figyelt kérdés

2023. jún. 30. 20:49
 1/7 anonim válasza:
0%
Nem
2023. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Leszel 1 napot is munka nélkül? Akkor naná, egyértelmű. Kezdd el minél hamarabb és a dátumokat nagyon figyeld, hogy megkaphasd az egyösszegűt.
2023. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Igen, és utána felvenni a három hónapra adható pénz 80%-át egyben.
2023. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
igen. Ahogy a #3as írja
2023. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha az a pénz jól jönne akkor feltétlen érdemes pár órát rászánni. Már online is regisztrálhatsz és utána csak egyszer kell bemenned a munkaügyi központba.
2023. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Az előző munkaviszony megszűnése után asszem kb 40 napig biztosított vagy.
2023. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

"Az előző munkaviszony megszűnése után asszem kb 40 napig biztosított vagy."


Munkaviszony megszűnése után nem biztosított, ha nincs másik munkaviszonya. Maximum addig nem kell fizetnie maga után egészségügyi szolgáltatási járulékot, ahány napig a megszűnt munkaviszonya fennállt, de maximum 45 napig. Ettől ő még nem lesz biztosított, csak ingyenes eü. ellátásra jogosult. A kettő nem ugyanaz!


Ennek semmi köze az álláskeresési járadékhoz, nem is tudom, hogy miért említetted meg.


"Felmondtam a munkahelyemen, a másik helyen 1 hét múlva kezdek addig érdemes bejelentkezni a munkanélkülire?"


Ha orbánnak akarod hagyni a neked járó ellátás összegét, akkor ne igényeld meg. Ha nem akarod, akkor viszont igényeld meg. Ha csak 1 napra kell, akkor 1 napra is! Az ellátásod maradék részét (amit nem tudtál kihasználni, mert 1 hét múlva elhelyezkedtél), kérheted egy összegben kifizetni (ez 80 %-ot jelent). Te ezt ott hagynád a csüngőhasú disznónak? Én biztos nem...

2023. júl. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!