Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tényleg pénzügyileg nehéz...

Ha tényleg pénzügyileg nehéz időszakon mennem keresztül az emberek,miért van pl. annyi jó kocsi?

Figyelt kérdés
Nem rosszból kérdem,csak ez ellentmondásos. Pl. 20 éves srácok 5-6 milliós kocsikkal járkálnak,ez azt jeletni,hogy 1-2 éves munkával simám meglehet magadnak teremteni egy jobb életet. De akkor miért mondják a híradóba,hogy inflánció,szegénység meg nincs kitörési lehetőség.

2023. júl. 6. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sok jó kocsi céges autó, nameg rengeteg a hitelre vett is
2023. júl. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
sokak nyomoràból kevesek meggazdagodnak
2023. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy céges kocsi, vagy apuci vette, vagy ténylegesen jól keres az illető.

De amúgy az infláció mindenkit érint, csak ugye aki napról napra él, annak ez érvágás, akinek meg van tartaléka, annak nem feltétlen.

2023. júl. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Justinianus ***** válasza:
58%

Ezek szerint te gazdag vagy, és mindened megvan.

Akkor mit foglalkozol az inflációval, meg a szegényekkel?

2023. júl. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert magyarország egy tipikusan olyan ország, ahol a társadalmat egy csepp forma jellemzi.


Az alján hatalmas tömegben vannak embek, akik nem drága kocsikról álmodnak, hanem arról, hogy jut e hús a héten legalább egyszer az asztalra, a tetején meg egy nagyon szűk réteg, aki nem 5-6 millás, hanem 30-40 millás autókkal furikázik.


A kettő között meg gyakorlatilag semmi, minimális a nyugati értelemben vett polgárság az alsó tömegekhez képest.



Amúgy 5-6 milliós autó pár éve volt drága. Most akkora árrobbanás volt a kocsik terén, hogy kis autókra ki lehet adni 7-8 milliót, egy mezei alsó középkategóriás autó már simán belekarcol a 10 milliós határba.


Emiatt 5-6 milliós autók jelenleg a pár éves középkategóriások, azért ne állítsuk már be úgy, hogy egy pár éves golf méretű autó birtoklása valami hatalmas anyagi jólétet jelent.

2023. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az országban él durván 10 millió ember. Nyilván ebből nem mind a 10 millió jár drága autóval, de nem is mind a 10 millió van rossz anyagi helyzetben. Két külön társadalmi csoportról beszélsz.


"De akkor miért mondják a híradóba,hogy inflánció,szegénység meg nincs kitörési lehetőség."

Akkor ezzel a logikával a nyugdíjasok, az oktatás, az egészségügy helyzetével sem foglalkozhat a híradó, mert nem mindenki nyugdíjas, iskolás, beteg? Az, hogy valaki szegénységről beszél (legtöbbször véleményem szerint eltúlozva) nem jelenti azt, hogy ez kivétel nélkül minden magyar állampolgárt érint.


"Pl. 20 éves srácok 5-6 milliós kocsikkal járkálnak"

Az 5-6 milliós autó ma egy új Opel Corsa, nem tudom hogy vagy vele de az én értékrendemben az nem a gazdagság szinonimája.

2023. júl. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, 5-6 millióba ma egy új városi kisautó kerül. Nyilván azt sem a minimálbéres szalagmunkás fogja megvenni, de egy átlag család simán. Ja és a drága autó nem feltétlen tükrözi az anyagi helyzetet. Van, aki nyakig adósságba veri magát, hogy presztízs autója legyen, nekem meg havi 1m nettóval egy kis Corsám van, mert nekem elég.
2023. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát az M1-en meg a HírTV-n biztos nem arról beszélnek, hogy szegénység van és nincs kitörési lehetőség:D


Más adókon talán azért mondják, mert ellenzéki pénzbeli őket.


A kérdésesre röviden a válasz: túlélési torzítás, nézz utána. Röviden esetünkben annyit takar, hogy azokat látod az utakon, akinek összejött, nem azt a sok millió embert, akiknek pesig nem.


Amugy 20 évesen nyilván akkor megy új verdával az illető, ha a szülők vettek neki, de az is kérhet, hogy 18 évesen egyből lelépett külföldre egy szakmával, és minden félretett pénzét autóra gyűjtötte. Mások hitelre vesznek autókat, aztán sokuk amúgy meg tök csóró, mert minden pénzük az autóra megy.


Kicsit magasabb korosztályban pedig sokan céges autóval mennek. Nekem is céges autóm van, kb 20 havi fizetésembe kerülne az autó. Ha nem kaptam volna, akkor nyilván olcsóbbal járnék, mert 20 havi bér egy autóért sok, legalábbis nekem biztos.

2023. júl. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
Na igen. Ha céges autóként kaphatnék egy drága verdát, nyilván azzal járnék. Nekem is tetszik pl. az Alfa Tonale, de az alapváltozata is egy évi nettómba kerül és nem őrültem meg.
2023. júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem, én miért élnék jobban attól, hogy pár húszévesnek mit "lehet" vezetnie az utakon? Akarnék én cserélni velük vajon? Nem értek a drogokhoz haver.
2023. júl. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!