Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Infláció ellen miért nem...

Infláció ellen miért nem maximalizálják a profitot?

Figyelt kérdés

Az eszetlen áremelkedés ellenszere lehetne, ha megmondanák, "maximum 30% lehet a hasznod".

Igen, le kéne mondani a 3 évenkénti új autóról a kereskedőnek, de ennyi áldozatot ő is hozhatna.

Ma gyakorlatilag bármennyit kérhet. Mondok példát: Van például a popcorn. Nyersanyagköltsége legyen egy adagnak 100 forint. Energia, munkabér, bérleti díj stb költségekkel kijön 400 forintra. Ha erre 30%-ot tesz akkor 520. Ráteszi az áfát, kerekítéssel nagyjából 660 forint lenne.

Ehhez képest lazán 1500 egy adag kukorica a moziban.

Ez ~295% -os haszon a 400 forintos kukoricán. Ilyet miért lehet? Szinte minden területen látható a féktelen nyerészkedés.



2023. júl. 6. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Vigyázz mert a nagy ember céljait szolgálod!

Ha a honfitársaid egy-egy csoportját tekinteted a problémák okának, hozzájárulsz a társadalom megosztásához.

A főbűnös pedig röhög a markába.

2023. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Mert az ilyen agyatlan otletekbol lesz, hogy 500 forint a benzin hatosagi ara, de annyiert nem eri meg arulni, igy aztan nalunk nincs, a kornyezo orszagokban meg vidaman tankolnak, mert ott van.


Ha szerinted ekkora uzlet, mi akadoly meg, hogy mondjuk 650-ert aruld a popcornt es kiszoritsd a tobbi ceget? Egyszeru: nem tudnad kitermelni, mert pl ilyen limitalt helyen (ahol pl. csak egy popcornos lehet), ott annyival magasabb a berleti, exkluzivitasi koltseg, hogy nem jon ki a matek.


Ui: nem vedek en senki vallalkozot, de az ilyen tapasztalat nelkul, kommunista /anti-piaci lozungok pont tokeletesen ertelmetlenek, meg vitazni sem lehet roluk…

2023. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Akkor szállj versenybe, és menj, áruld a 660 forintos popcornod, győzd le a piac eszközeivel a konkurenciát! :D


Imádom a csóró tini morális filozófusokat, akiknek még életükben nem volt köze egy csúnya kapitalista vállalkozáshoz sem.

2023. júl. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik/létezett ilyesmi.


Annak idején egy frankofon országban vásároltam izzókat.

Különböző típusúak voltak (Osram, Phillips, Tungsram, stb.), a legolcsóbb volt a Tungsram.

Beszélgettem a tulajjal, megkérdeztem, hogy annyira rosszak ezek az ízzók, hogy ilyen olcsó?

Mondta, hogy nem. Egy adott garanciális időn belül ingyen cseréli az ízzókat, ezzel a "veszteséggel" hetente növeli az adott cikk árát.

Egyébként meg, ahogy írtad, van egy törvényileg meghatározott profitja, amit alkalmazhat.

2023. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2: Én csak azt nem értem, hogy miért nézik ölbetett kézzel, hogy sokszoros áron megy a lángos vagy bármi?! És az miért az én problémám, hogy "exkluzivitási költség" van? Senki nem mondta neki, hogy a parlamentben árulja a popcornt, költözzön át a sarokra, ne velünk fizettesse meg!
2023. júl. 6. 20:10
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Ezert van az kerdezo hogy gyarba is nehezen vesznek fel :)) nalad kb egy kozepesen teljesito otodikes is elesebb :))
2023. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
Azt azért ne hidd, hogy az infláció oka a kereskedők hatalmas profitja.
2023. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6: Gyárba nem mennék (IT-s vagyok :) )

Viszont az érdekes, hogy téged egyáltalán nem zavarna ha holnaptól 200 forint egy zsemle.

2023. júl. 6. 20:33
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Piac diktálja az árat. Gondolom te se rohansz a főnöködhöz, hogy csökkentsék a béred a felére, mert végülis abból is meg tudsz élni.
2023. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagy te IT-s, mint ahogy én a pápa!

Ha nem tetszik, hogy drága a popcorn, akkor ne vedd meg. Ha senki nem vesz, akkor muszáj lesz olcsóbban adniuk. A piac így működik.

2023. júl. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!