Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol hirdessem magam ha angolbo...

Hol hirdessem magam ha angolbol es informatikabol szeretnek korrepetalni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 8. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi a végzettséged? Egyéni vállalkozóid van?
2023. júl. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2. informaitkus mernoki diplomam van. Nem vagyok egyeni vallakozo egyenlore. Van foallasom csak mellekesbe szeretnem.
2023. júl. 8. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

"Nem vagyok egyeni vallakozo egyenlore. Van foallasom csak mellekesbe szeretnem"


és akkor hogyan adsz számlát az óráid után?


Ugye nem gondoltad komolyan hogy nyilvános csoportokban vagy erre szakosodott oldalakon elkezded hirdetni magadat úgy, hogy nem is vagy jogosult ilyen tevékenység végzésére?


Másfelől pusztán egy "informatikus mérnöki" diploma meglétével miből gondolod, hogy tisztában vagy egy idegen nyelv (angol) tanítási módszertanával és rendelkezel a szükséges kompetenciákkal egy nyelv oktatásához?

2023. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as. Te amugy mivel foglalkozol?


Angol nyelvvel kapcsolatban nagyon sokaig eltem angol nyelvteruleten es nyelvvizsgam is van amit ott raktam le. Nem tanar vagyok, de ezert nem oktatast es tanitast irtam hanem korrepetalast.

2023. júl. 8. 18:54
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
4. Már miért ne lenne jogosult ilyen tevékenység végzésére? Bárki taníthat angolt vagy informatikát, még diploma nélkül is. Nincs megtiltva. Csak iskolában nem taníthat, bár amilyen tanárhiány van, szerintem oda is felvennék.
2023. júl. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ezert nem oktatast es tanitast irtam hanem korrepetalast"

. Akkor szerinted mi a korrepetálás, ha nem tanítás? Szerintem ilyen szolgáltatásért nem korrekt pénzt kérni.

Persze informatika területen sincs tréneri, pedagógusi képesítésed, de ott talán amúgy is mások a piac elvárásai. Kérdés, hogy mit tanítanál. Mert hát eléggé ritka, hogy pl. egy általános iskolást pótvizsgára kelljen felkészíteni számítástechnikából. Szóval a képesítésed alapján biztosan tanultál marketinget, először is a piaci szegmentációval foglalkozz, vagyis találd ki, milyen szolgáltatást milyen fogyasztóknak tudnál kínálni, és akkor az értékesítési csatornát is nagyjából be lehet lőni.

2023. júl. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bántani szegényt, sokan tanítanak otthon tanári diploma nélkül, és lehet, hogy jobban is csinálják, mint a diplomás tanárok.

Tanárként végeztem, és az a rossz hír, hogy akármennyire is hiszitek, sok módszertant nem tanítottak az egyetemen. A tapasztalat hozza meg.

Az viszont jogos, hogy bármilyen tevékenység után adózni kell, tehát ha felteszed a netre, hogy magántanítványokat vállalsz, a NAV lesz az első kuncsaftod. Számlaképesnek kell lenni. Ha feketén akarod csinálni, akkor csak ismerősöknek tudsz órát tartani, aztán majd szájról szájra jár a híred.

Hozzáteszem, informatikából nem tudom mennyire van erre igény, az iskolákban az informatika-oktatás a nagy nullával egyenlő. Nem csinálnak semmit, inkább játszanak órán, és év végén mindenki kap egy ötöst. Nagyjából az ének meg a rajz színvonalán van, ami nagyon szomorú, mert az egyik legfontosabb tantárgynak kéne lennie. Persze tudom, hogy vannak kivételek, de ez ritka. A gyerekem sulijában 2 éve nincs informatikatanár. Aki éppen ráér, beugrik. Nem túlzok, fél évig a 12 éves fiam tartotta az órákat, mert nagyon penge ezekben a dolgokban. Utána meg a töritanár diktált vázlatot a tankönyvből, aztán abból írtak dogát. 60 éves nénike, szerintem a gépet sem tudja bekapcsolni.

De ha informatikus mérnöki diplomád van, akkor ideiglenesen felvesznek tanítani, és ott le is adóznak utánad, nem is kell számlaképesnek sem lenni. De 1 év után kiraknak, ha nincs tanári végzettséged.

Ha érdekel az ilyesmi, menj körbe pár iskolában.

2023. júl. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

"sok módszertant nem tanítottak az egyetemen. A tapasztalat hozza meg."

. Persze, ahogyan ez igaz az informatikai végzettségre is, amire már nyilván a kérdező is rájött.

Viszont a tanárképzés alatt legalább egy alapvető hozzáállást megtanulnak a hallgatok azzal kapcsolatban, mi is a tanítás, a tanulás, ami jelentősen eltér az ezzel kapcsolatos hétköznapi gondolkozástól. Ezen alapvető hozzáállás hiánya megmutatkozik a Kérdező olyan megjegyzéseiben is, mint hogy "ezert nem oktatast es tanitast irtam hanem korrepetalast".

Persze minden pótolható, de akinél hiányoznak az alapok, és nem valami ösztönös tehetség tanításban, az nem fog rájönni, mit ront el (ha egyáltalán felismeri, hogy valami el van rontva).


Egyébként képzésfüggő ez is, mert pl. én angoltanárként elég komoly módszertani kiképzést kaptam gyakorlati és elméleti szinten is.

2023. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!