Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez a fogyasztó megtévesztéséne...

Ez a fogyasztó megtévesztésének minősül? Avagy az emberek lehúzására menő weboldal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

www.ingatlandepo.hu a szóban forgó oldal

Apám feladott egy ingatlanhirdetést az oldalukon. 30 napig ingyenes volt. Megadta a nevét, telefonszámát, email címét, (más adatot nem) feladta a hirdetést. Rákattintott az általános szerződési feltételek elolvasására, amit természetesen nem olvasott el, de ha elolvasta volna, akkor sem jutott volna el szerintem odáig, hogy rájöjjön, ez az oldal csak a lehúzásra megy. Apróbetűben benne van, hogy az oldalon csinálnak Neked levelezési felületet és ezen túl azon tájékoztatnak. Ide nyilván soha életedbe nem kavarodsz vissza, már csak azért sem, mert nem itt akartál hirdetést feladni, hanem az ingatlan.com-on, ahonnan egy kis hirdetési felületet találtál (nem mindig hirdet), ahonnan ide kilyukadhattál.

Egy hónap után szólnak, hogy mostantól fizetős az oldal, de természeesen mivel csak a saját oldalukon üzennek, nem tudsz róla. Majd kb. 3 hónap múlva küldenek egy fizetési felszólítást. Jelen esetben közel 15.000 ft-ról. Az oldalról a hirdetést nem lehet letörölni, csak ha kifizetted, tehát amíg gondolkodsz, torlódik a fizetnivaló. Írt, hogy csak 1 hónapra akart hirdetést feladni, stb. Nem érdekli őket és le sem veszik a hirdetését, ami már 2 hét után amúgy tárgytalan volt. Mit lehet tenni, elkerülve a tanulópénz fizetését?


2010. okt. 13. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha mindaz, ami történt, benne volt az általános szerződési feltételekben, akkor nincs szó a fogyasztó megtévesztéséről. Ráadásul rögtön tudtátok, hogy csak 30 napig ingyenes, ilyenkor az ember azonnal utánanéz, mi történik a 30. nap után. Arra egyetlen bíróságon sem hivatkozhatsz, hogy az emberek többsége olvasás nélkül szokta kipipálni a szerződési feltételeket.
2010. okt. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Semmit. Az, hogy nem olvasta el a szerződést (köztudott, hogy mindíg az apróbetűt kell nézni) nem mentesít annak betartása alól, hivatalosan elfogadta a feltételeket. Fizessen, amíg nem lesz több az összeg.
2010. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Az egyetlen, ami szerintem megtámadható, az a tájékoztatás dolga. Pénzzel kapcsolatos ügyekben kizártnak tartom, hogy elegendő legyen a saját felületükön értesítgetni téged, és nem kellene legalább egy e-mailt küldeniük, ha levelet kaptál.
2010. okt. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell vele foglalkozni, ha nem írt semmit alá sajátkezüleg. Mert ugye én is adhatok fel akárki nevében, cimével hírdetést. Bebizonyítani nem lehet, hogy Apukád adta fel. Azért az más, ha alá kellett írnia valami szerződést és visszaküldeni nekik. Na de igy nem tudnak semmit tenni. Probálkoznak.
2010. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én is gondoltam a nem fizetésre és hogy a nevét, címét bárki tudja, de az IP cím lenyomozható... :((
2010. okt. 13. 22:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Lenyomozható az ip cím, de akkor sem tudják bizonyítani, hogy ki irt a gépről. Pláne, ha többen is vannak a lakcímen.
2010. okt. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szerintem munkahelyén adta fel a hirdetést, de nem sokan dolgoznak ott...

Ráadásul mondtam neki, hogy ne írja meg a cégnek, hogy ő adta fel a hirdetést, erre az egyik kedves kollegája, aki segíteni akart, felment az oldalra (be tud lépni az emailjébe is)és írt a hirdetési felületnek, hogy ő adta fel a hirdetést, de csak 30 napig szerette volna megjelentetni... Természetesen apám nevében írta alá...

2010. okt. 15. 11:41
 8/9 anonim válasza:

Én azért elmondanám ezt a sztorit nekik: [link]


Nagyon kemény büntetéseket szoktak kiszabni az ilyesmiért,az IPM-magazinban rendszeresen olvashatod az okokat.

Magán a weboldalon van valahol egy olyan menüpont,hogy Kapcsolat,(én az e-mail választanám a helyedben,mert annak nyoma marad,plusz részletesebben be tudsz számolni a történtekről)de nem konkrétan a GVH-nak kell bejelentést tenni az esetről,hanem ők elmondják majd,hogy ki áll alattuk.A GVH csak intézkedik,és büntet.


Egyébként a többieknek is ajánlom,hogy látogassák ezt az oldalt,és nézzék rendszeresen,hogy mely cégek aktái állnak tartósan sokáig a bíróságon.

2010. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hívtuk a fogyasztóvédelmet, a versenyhivatalt, egyéb helyeket, ügyvédeket és ki kell fizetni, mert nem Magyaro-ra bejegyzett cég, így azt csinálnak, amit akarnak és végre is hajthatnak! :(
2010. okt. 18. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!