Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért alkudoznank...

Az emberek miért alkudoznank mindenen?

Figyelt kérdés

A jófogásra feltettem a használt iPhone 11emet 60ezerért, a használtipiaci átlagára pedig 100e körül van. Nem azért hírdettem ilyen olcsón mert hibás lenne, csak gyorsan meg akartam szabadulni tőle, a telefon mondhatni hibátlan.

Első nap számszerint tízen hívtak a telefonért, kivétel nélkül mindenki alkudozni próbált már a telefonban, annak ellenére, hogy hirdetésben kiemelten, hogy az ár fix, nem alkudható.

Második nap egy fiatal csaj a telefonban nem alkudott, megbeszéltük a talit, eljött megnézni, majd a helyszínen ajánlott 40ezret. Mondtam, hogy szó sem lehet róla és végül már kifizette volna az eredeti árat, de felbosszantott a pofátlanságával és nem adtam neki. Kb két órával később elvitte a következő érdeklődő alku nélkül.



2023. júl. 16. 20:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ilyen az emberi természet. Te is szoktál, nem?
2023. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem, én nem szoktam. Esetleg használtautó esetében, ott is csak akkor, ha nincs a hirdetsébe írva, hogy nem alkudható.
2023. júl. 17. 14:13
 13/20 anonim ***** válasza:
Alapbol felfele kell arazni, pl 70ert hirdetni, aztan milyen jol esik neki ha alkudil egy 10est, erzi h egy kcsit nyeregben van!
2023. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

12: Pedig úgy vannak árazva. Magyarországon bele van kalkulálva az alku, de ha nem, akkor se illetlenség, hanem szinte kötelező rákérdeni, alkuképes-e.

Egyes országokban nem is veszik komolyan azt a vevőt, aki nem alkudik.


Te nem itt élsz amúgy Magyarországon, hogy nem ismered az itthoni kultúrát?

2023. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti erdélyi vagyok és három éve élek az országban. Természetesen odahaza is szokás alkudni, de talán nem ennyire szemtelenül.
2023. júl. 18. 00:18
 16/20 anonim ***** válasza:

15: Na, akkor meg is van.

Nálunk magánszemélynél kötelező, kivéve ha látod, hogy nagyon áron alul van, akkor előfordul, hogy nem. Teszemazt egy könyv a kiadónál 2500 Ft, és 100-ért adja egyszer olvasottan valaki egy gyors, egyszerű, személyes találkozóval. Kerek összeg, nem fogom megkérdezni lehetne-e 700, hogy hátha mond 800-at.

De ha 4000-ért árulja, mikor boltban 5500, de a kiadónál 2700 Ft, antikváriumban 2200, akkor ezt megmondom neki és megkérdem, lehet-e 1800.

2023. júl. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
* 1000-ért adja.
2023. júl. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

15: Meg az is elképzelhető, nem csináltál alapos piackutatást, és bár úgy ítéled meg, 100 000 az értéke, mégis meg lehet kapni 30-40-ért is, ha az ember kicsit kutat.

Ami szerinted használtpiaci átlagár az valójában irányár eleve.

2023. júl. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15: Vagy még hogy nem maguknak akarják, hanem haszonnal akarják továbbadni.

Üzletben garanciával van 85-90-ért, most megnéztem. Abból levonod az ÁFÁ-t, egyéb költségeket és ott vagy a saját áradnál. Nyilván nem jogos, hogy engedj belőle.

2023. júl. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mivel a MP-nek nincs olyan biztonságos rendszere, az emberek ott többet megengednek maguknak. Linkeskednek, eltűnnek, több a csaló is. Jellemzően nem szokták végig olvasni a teljes hirdetést, így lehet, hogy nem is látták a kiírásodat, csak egyszerűen azt hiszik, ha rámenősen alkudoznak, majd rábólintasz. Én csak a Vaterát használom már, nem kell nekem ez a vesződség.
2023. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!