Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az emberek miért alkudoznank...

Az emberek miért alkudoznank mindenen?

Figyelt kérdés

A jófogásra feltettem a használt iPhone 11emet 60ezerért, a használtipiaci átlagára pedig 100e körül van. Nem azért hírdettem ilyen olcsón mert hibás lenne, csak gyorsan meg akartam szabadulni tőle, a telefon mondhatni hibátlan.

Első nap számszerint tízen hívtak a telefonért, kivétel nélkül mindenki alkudozni próbált már a telefonban, annak ellenére, hogy hirdetésben kiemelten, hogy az ár fix, nem alkudható.

Második nap egy fiatal csaj a telefonban nem alkudott, megbeszéltük a talit, eljött megnézni, majd a helyszínen ajánlott 40ezret. Mondtam, hogy szó sem lehet róla és végül már kifizette volna az eredeti árat, de felbosszantott a pofátlanságával és nem adtam neki. Kb két órával később elvitte a következő érdeklődő alku nélkül.



2023. júl. 16. 20:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Így tartja kedvük.
2023. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg szívesebben fizetnek kevesebbet egy termékért.
2023. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
36%
Miert nem kerdezted meg toluk?
2023. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem bonyolult, mert amikor a 2 milliós házakat 12 millióért kínálják, a budapesti 30 milliós lakásokat 70 millióért kínálják, akkor nyilván alkudni kell. Mert a vevő nem hülye.


Ugyanez vonatkozik az autókra, a telefonokra, a könyvekre és még millió egyéb használt dologra.

2023. júl. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
16%
Na vajon miért, mit gondolsz?
2023. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Csórók és fingjuk nincs, mi mennyit ér.
2023. júl. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Én 90-ér adtam volna, butus
2023. júl. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Mert apróhirdetésben volt, így egy kérdést megért.

Olvasni meg nem tudnak!


Ha fixáras aukción lett volna, vagy liciten, akkor nem lett volna lehetőségük erre, ha valami annyiért kapós. Mert mire megírod a választ, más már leüti vagy túllicitálja.

2023. júl. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

"Első nap szám szerint tízen hívtak a telefonért, kivétel nélkül mindenki alkudozni próbált már a telefonban, annak ellenére, hogy hirdetésben kiemelten, hogy az ár fix, nem alkudható."

Mert valószínűleg mind kereskedő volt. Ilyen apróságokon felforr az agyvized? :D

2023. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Most komolyan, ilyen szarságokon idegesíted magad, akkor miért teszed fel a telefonod egy ilyen oldalra. Ha nem akarod olcsóbban adni, megmondod, ennyi.
2023. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!