Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1,5 hónapja dolgozom egy...

1,5 hónapja dolgozom egy cégnél. Sajnos a gyerekek miatt már 2 hetet voltam otthon betegség miatt. Ma azzal fogadtak,hogy ki akar rúgni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Azzal kezdték,hogy óriási,hatalmas, rengeteg hibát követtem el. De amikor rákérdeztem,hogy mit, konkrétan semmit nem tudtak megmutatni abból a rengeteg hibából, inkább hárítottak. Majd a nap végén végülis az ügyvezető azt mondta, túl sok a hiányzás, oldjam meg a gyerekeket valahogy.

Amíg nem voltam, a laptopról leszedték a jelszót. Igazából már bárki bármit tud mókolni a gépemen, a pendrivehoz is hozzáfértek. Szerintetek rám akarnak valami hibát húzni, hogy ne legyen annyira embertelen A kirúgás indoka?


2023. júl. 19. 22:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha 1.5 honapja dolgozol ott, akkor gondolom meg probaidon vagy, ez esetben nem is kell indokolniuk a kirugast.
2023. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Napi bejelentéssel vagyok, azt mondták,nem is fognak állandóra lejelenteni... Amikor elkezdtem dolgozni, akkor mondták,hogy 2het napi bejelentés,ha oké a meló és én is, akkor lejelentenek normálisan. Na, ennek már egy hónapja és mai napig napi bejelentés van,. már ha nem felejtenek el lejelenteni....
2023. júl. 19. 22:15
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Kezdj el munkát keresni.
2023. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát akkor sajnos azért nem jelentenek be állandóra, mert túl sokat betegek a gyerekeid. Nem mondom, hogy ez igazságos így, én megértelek, de a munkáltatót is, aki dolgozó embert akar, nem pedig olyat, aki két hetet dolgozik, utána meg egy hetet hiányzik.

Nehéz helyzet ez, együttérzésem!

2023. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként meg ha napi bejelentéssel dolgozol, akkor hivatalosan ez nem is kirúgás, hanem egyszerűen nem hívnak többet. A főnököd pedig megmondta szemedbe a frankót: sok a hiányzás, ez nem OK nekik.
2023. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kolléganőm azt mondta, hogy tudják,hogy van két gyerek, dehát nyáron senki nem beteg... Aha, szép kis álom.

Igazából az igazságérzetemet bántja ez az egész. Rám akarnak húzni valamit, ami hatalmas probléma és hiba, de senki nem mondd konkrétan semmit...

Aztán nap végén meg közlik,hogy valójában a gyerek a probléma. Majd akkor felakasztom a fogasra,ha beteg lesz.

2023. júl. 19. 22:22
 7/17 A kérdező kommentje:
5. Nekem meg az a nem OK, hogy nem tudják egyenesen megmondani,hogy a gyerekekkel van bajuk, hanem valami ürügyet keresnek. :⁠-⁠D
2023. júl. 19. 22:23
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, ebben teljesen igazad van. Korrektebb lenne az egyenes út, de sajnos sokan a sumákolást választják inkább. Esetedben az ügyvezető elmondta a frankót, de írásba ezt sosem fogják adni. Nem is kell nekik - mivel napi bejelentéses vagy. Sajnos ez ilyen, de megérelek, hogy piszok dühítő és bántja az igazságérzetedet.
2023. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Nem gyerekkel van bajuk, hanem azzal, hogy 6 hétből kettőt otthon voltál.
2023. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az egész cég sumákol, pénzügyön vagyok, mindent hallok, látok. Ez a része annyira nem lep meg, csak ja. Kicsit bosszant. Igazából így bemenni, és jó pofizni se sok kedvem van. Na mindegy,majd lesz valami. De akkor jól érzem, hogy itt lépnem kellene.
2023. júl. 19. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!