Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Irreális hogy ezekkel a...

Irreális hogy ezekkel a nyelvekkel ezekben az országokban el tudjak helyezkedni?

Figyelt kérdés

Angolul, magyarul és olaszul beszélek.

Ausztria, Svájc, Németország és esetleg Olaszország lenne a célország.

Utóbbi talán a legkevésbé, ott a helyieknek is nehéz munkát találni, sok olasz jön Budapestre dolgozni angol nyelvtudással.


Nincs végzettségem, ügyfélszolgálaton dolgozom 6+ éve.


2023. júl. 24. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, semmit nem írtál a képességeidről, tanulmányaidról, terveidről, ambícióidról, igényeidről.
2023. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dipende.

Se vuoi lavare i piatti per 1000 euro al mese, vieni qui.

Dipende.

Quanto bene parli italiano?

Qual è la tua professione?

E dove vuoi vivere.

Ce tuo tasca minimo 5000 euro? (per prendere un affitto, o una camera? Poi mangiare?...)

2023. júl. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

A képességeimre céloztam a "ügyfélszolgálaton dolgozom 6+ éve" résszel. Vagyis SAP informatikai rendszerek, és azokba való gyors beletanulásban, vakon gépírásban, empátiában, türelemben és mindenben ami az ügyfélszolgálathoz kell nagyon jó vagyok.

Munkát illetően ambícióim nincsenek, nyitott vagyok. :)



#2

Lavo i piatti e guadagno 1000 euro al mese in Italia? Dov'è questo posto? :)

Parlo italiano al livello B2.

Mia professione... non ho una laurea.

Austria, Svizzera, Germania oppure Italia.

Si, ho un fonte di reddito passivo fisso circa 1200 euro al mese. So che questo non è abbastanza per affittare un appartamento e vivere da sola in una città grande. Bisogno di lavorare per guadagnare almeno circa 800-1000 euro più.

2023. júl. 25. 11:56
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek alapján akkor igen, irreális.
2023. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3. A milano. :)

Na de hogy más is értse, látom szépen beszélsz olaszul, de én a szakmad kérdeztem. Így nehéz ha nem tudjuk milyen szakmad van, vagy mit szeretnél dolgozni. Ha fodrász vagy akár holnap is jöhetsz, épp fodrászt keresünk🤣

A másik : pl Milánóban egy kis szoba 500 euró, plusz 2 havi kaució.. Az kapásbol 1500 és még nem vettel semmit...

5000 euro nem, de legalább 3000 kell hogy elindulj.

2023. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincs végzettségem, ezt említettem a kérdésben.

Van viszont egy havi 1200 euró passzív jövedelmem.


Nem szobát, hanem lakást szeretnék bérelni, ezért kell még kiegészítenem munkával, ami lehet bármi, elsősorban ilyen ügyfélszolgálatos melóra gondoltam angollal vagy akár felszolgáló egy bárban, havi 800-1000 euró pluszra lenne szükségem és akkor már 2000 euróból nagyon jól vagyok.

2023. júl. 26. 00:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat félre értettem. A lauerato az érettségit jelent😀

Viszont nagyot álmodtál.

Lakás?

1 évig kerestünk lakást a férjemmel több 1000 euróval a zsebünkben, contratto indeterminato-val és bankszamla kivonattal. 2 ember, 2 fix ember pénzzel és nem találtunk semmit. Vagy drága lett volna, vagy nem adtak ki mert kicsi 2 embernek (35 nm.. Látna mivan otthon.... Elajulnanak🤣)

Tegyük fel szerencséd van, 500 euróért találsz lakást. 3 havi kaució +targyhavi, az 2000 euró. És nem ettél.. Munka az van bőven, akár az amazon, vagy itt nálunk mindenhova keresnek munkaerot, mosogatni, pult, felszolgáló, átlag 1200-1500 euróért. De ugye nem vallalhatsz munkát ha nincs indirizzo-d, de nem jelentkezhetsz be ha nincs munkád. Ördögi kör. Találni kellene egy olyan munkaadot aki ad szállást is (legalább amíg össze nem szeded magad), és ad eloszerzodest hogy legyen legalább Tessera Sanitariad és partita iva-d.

2023. júl. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És ha eladom a Budapesti új lakásom, és abból vásárolok egy kisebbet ott?

Kb. 120e euró az értéke itt most.

2023. júl. 26. 01:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezen még nem gondolkodtam, mert feltételezem, hogy az adásvétel macerásabb, mint egy bérleti szerződés.

Illetve nem tudom az adókat, ingatlanvásárlásnál hány százalék lehet ott az adó.

Illetve ha én eladom és másik országban található ingatlanra cserélem, akkor is adómentességet kapok? Mert ha mindkettő magas adót hoz maga után, akkor az nem éri meg.

2023. júl. 26. 01:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak olcsó lakások, megéri minél putrisabbat venni mert úgyis felújítod.

Talan 4% az illeték(ez nem tuti utána kell nézni) +ügyvéd+ ez az amaz. Ugyanaz van mint otthon, esetleg igazolni kell honnan van a pénz de az ritka.

Hamarabb és gyorsabb lakást venni ha azt akarsz mintsem albérlet. Azért 120 e euró nem kevés. Találsz olcsón, igaz nem nagy de vannak olcsón. Elkell döntened hogy hova mennél. Roma, milano nagyobb városok felejtős sajnos mert kB 200K az ára egy monolocalenak.

Pl milano mellett kissebb városban találsz olcsón.

Ha azt mondod kimesz milano mellé (kb fel óra vonattal) akkor vannak olcsón lakások, de abban az adott városban valószínű nem lesz munka, így Milánóba kell járni, de sokan akár 2 órát is mennek, az a 20p fel óra semmi kB.

2023. júl. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!