Kezdőoldal » Utazás » Európa » A skandináv országokban el...

A skandináv országokban el lehet úgy helyezkedni informatikusként, hogy nem beszélem a helyi nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamelyik skandináv államba, beleértve Finnországot is kimenni élni. Informatikus vagyok, és csak angolul és németül beszélek. Van esélyem így a szakmámban munkát találni valamelyik Skandináv államban.

2016. nov. 6. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Van, tekintve hogy tudok ilyenről aki így dolgozik Finnországban, ismerős pedig így dolgozik Ausztriában is.

Ez inkább cég, mint országfüggő.

2016. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%

Nem igazan!Meg ha a fel is vesznek valami ceghez ahol eppen elboldogulsz az angollal vagy nemettel,a hetkoznapokban csak egy liter tej meg kilo kenyer vasarlasanal mar gondok lesznek!

Raadasul a legtobb orszagban a helyi nyelv ismerete nelkul csak valami kuli minkat kapsz....mar ha kapsz egyaltalan

2016. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%

"a hetkoznapokban csak egy liter tej meg kilo kenyer vasarlasanal mar gondok lesznek!"


A skandináv országokban elég jól beszélnek angolul, ha a barátaimnak nincs gond csak angollal itt Ausztriában akkor neki sem lesz skandináviában.

2016. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%
El lehet helyezkedni, amennyiben van ismerősöd egy informatikus cégnél...
2016. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
96%
Simán lehet, én például Németországban vagyok gyakornok egy cégnél, minden angolul folyik. Németül sajnos másfél év után is csak tőmondatokkal makogok, ami részben az én lustaságom miatt van, részben azért, mert egyszerűen nincs kivel gyakorolnom. Skandinávoknál pedig még inkább előtérben van az angol, mint a németeknél, tehát nagy gond nem lehet. Eleve ha nézed az álláshirdetéseket, a legtöbbször a felsőfokú angol az elvárás, és esetleg odaírják, hogy a helyi nyelv ismerete előny, de nem szükséges. Az meg a nap vicce, hogy nyelvtudás nélkül gondot okoz kenyeret és tejet venni.
2016. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán!

Eures oldalon is lehet találsz munkát.

Informatikus mindenhol kell! :)


Üdv,

Egy Kicsit Mindenhol

https://www.youtube.com/watch?v=rdlLuRV8B7A&list=PLAE50D5L7h..

2016. nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Svédország Angolul is beszélnek meg Svédül is. Szerintem a Svédek menők!!
2016. nov. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!