Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt hogy csinálják a cigányok,...

Azt hogy csinálják a cigányok,hogy kereskedésben megvesznek egy autót majd drágábban eladják? Lehet az autókereskedésben köztes adásvételit kötni vagy hogy? Nem iratják a nevükre? De akkor hogy adják el? Nem értem hogyan csinálják,hogy megérje nekik!

Figyelt kérdés

2023. júl. 25. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Úgy, hogy magánszemélyektől vesznek szir-szar roncsokat, amit kicsit kipofoznak, hogy épp egyben maradjon ránézésre, visszatekerik az órát, belebuherálnak, aztán keresnek valami szerencsétlen verebet, akire rásózzák a túlárazott tragacsot.
2023. júl. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
a kereskedő általában nem fenyeget meg, hogy megkésel és kiirtja a családod, ha nem veszed meg tőle az autót
2023. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
65%
Na látod kérdező, ezt hívják behúzásnak.
2023. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Cigány nepperrel nem állunk szóba!!! Nekem volt egy roncs bmw-m amit meg hirdettem olcsó pénzért, jöttek is érte hamar roma honfitársaink, ki is fizették a pénzt csak épp nem írták le a nevemről az autót. Úgyhogy még az is kérdéses hogy át tudod e iratni. :) ja és arról nem is beszélek hogy egy héten belül láttam hogy háromszoros áron hirdeti, mint amennyiért tőlem meg vette :)
2023. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" ki is fizették a pénzt csak épp nem írták le a nevemről az autót. Úgyhogy még az is kérdéses hogy át tudod e iratni. :"


Azt tudod, hogy mindkét szerződő félnek intéznie kell a autó átíratását? Ezt pont azért találták ki, hogy olyan ne fordulhasson elő, hogy a vevő nem íratja át. Éppen ezért az eladónak is van "bejelentési" kötelezettsége a kormányhivatal nyilvántartási osztálya felé olyan módon, hogy bemutatja az adásvételi szerződést, annak megkötését követő 8 vagy 15 napon belül. Ilyenkor lekerül az eladó nevéről az autó olyan módon, hogy ha a vevő ugyanezt a bejelentési kötelezettségét nem teszi meg, akkor a vevő, mint vélelmezett tulajdonos fog szerepelni a gépjármű-nyilvántartásban.

2023. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem hittem volna hogy ilyen részletesen le kell írnom… igen, nyílván lejelentettem. Kaptam is pár gyorshajtási csekket amit ki tudtam védeni az adásvételi szerződéssel, de majd ha egyszer valaki eladja egy ilyen semmitérőnek az autóját akkor meg tapasztalja azt amit én kaptam abban a 2-3 hónapban :) a másik meg az hogy az ilyen autók soha a büdös életbe nem lesznek névre írhatók többet.
2023. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Meg az én esetemben hamis iratokat írtak rá a vevő adataihoz. Azóta csak úgy veszek/adok el autót hogy vagy én töltöm ki az adásvételit vagy meg mutatja az okmányait a vevő hogy valóban az ő adatai szerepelnek rajta. Tudom hogy nem kötelessége de ha nem látom legalább a személyi igazolványát akkor nincs üzlet se.
2023. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" igen, nyílván lejelentettem. "


Senki nem állította az ellenkezőjét.


" az ilyen autók soha a büdös életbe nem lesznek névre írhatók többet."

Hogyne lennének. Csak lesz az ügyletek között olyan bejegyzés is a gépjármű-nyilvántartásba, hogy "vélelmezett tulajdonoss" volt egyszer valaki.

2023. aug. 17. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Akkor engem jól át vertek az okmányirodába. Vettem egy cápa bmw-t apró pénzért romhalmaz állapotba felújításra. Tudtam hogy nem annak a nevén van akitől meg vettem de meg volt az autó adásvételije amivel anno eladták. Azt mondták az okmányirodába hogy hiába keresném fel a forgalmiban szereplő tulajt hogy írjon velem egy adásvételit mert hiába van ott a neve a forgalmiban, nem tudja igazolni hogy az övé az autó. Azóta én csak tiszta papíros autót veszek. Még köztes adásvételi sem jöhet szóba
2023. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tudtam hogy nem annak a nevén van akitől meg vettem de meg volt az autó adásvételije amivel anno eladták."


Ilyen akkor fordulhat elő, ha a bejelentési kötelezettségének egyik szerződő fél sem tett eleget. Kevés a szerződés, ha a gépjármű-nyilvántartásban egyik fél sem kezdeményezte a tulajdonviszony megváltozásának rögzítését.


Értsd (kicsit lesarkítva):

Megvettem egy ingatlant, van adásvételi szerződésem róla, viszont a földhivatalhoz nem nyújtottam be azt. Majd eladtam, a vevőm viszont benyújtotta róla a friss adásvételi szerződést. Nyilván nem írja át a tulajdonjogot a földhivatal, hiszen az, akinek én eladtam, nem attól vette meg, aki a földhivatali nyilvántartásban, mint tulajdonos jelenleg is szerepel. A földhivatali nyilvántartáshoz nem kell mindegyik fél ügyintézése úgy, mint a gépjármű-nyilvántartásnál, hiszen ingatlannal kapcsolatban ügyletet csak "jogtudor" ellenjegyzésével lehet intézni.


Én bízom benne, hogy hamarosan a gépjárművek esetén is így lesz, legalább megszűnnének a jelenlegi anomáliák és nem sérülne egyik fél érdeke sem.


Hogy ez plusz költség? Igen. De mint annyi minden mást, ezt is csak saját magunknak köszönhetjük. Mert ha képesek lennének az emberek korrektek és tisztességesek maradni, akkor szigorításra sem lenne szükség.

2023. aug. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!