Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen feltételek, vagy...

Milyen feltételek, vagy végzettség kell használtautó kereskedés nyitásához?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már jó ideje szeretnék használt autókkal foglalkozni. De szigorúan csak hobbi szinten, nem főállású vállalkozásra gondoltam. Egyszerre csupán egy autóval foglalkoznék. Telephely nélkül. Az az egy autó a kertünkben állna például. A vállalkozásra csak azért lenne szükség, hogy a cég nevére tudjam írni a gépjárművet 2300 forintból. Onnantól kezdve állhat az udvaron, engem nem zavar. Össze vissza 20-30 ezres árrésre gondoltam csak. Hétvégi hobbinak számomra tökéletesen elég lenne a meglévő munkám mellett. Van nagyon jó barátom, aki autókozmetikával foglalkozik. Vasárnap nála ingyen megcsinálhatnám magamnak az autót kívül, belül, kárpitot, mindent. A szomszédom hobbi autószerelő. Imád bütykölni. Mondhatnám, hogy megszállott. Van csápos emelőtől kezdve minden, ami kell egy átvizsgáláshoz. Ő is két üveg sörért alig várná, hogy nekiállhasson. Ha alkatrész kell, szerencsére van ismerettség miatt 40%-os kedvezményem autósboltban. Ha kellene valamit javítani az autón, akkor azt fillérekből meg tudnám csinálni, vagy csináltatni. Érdekelne, hogy ez ilyen feltételekkel működne-e. Természetesen adózással, mindennel együtt. A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 11. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem bántásból, de ebben az országban minden 5. ember ezzel foglalkozik.


Ha belefogsz, csak BMW-t vegyél, azt viszik. Teljesen mindegy milyen, de viszik.

2015. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én nem nyerészkedni szeretnék belőle, csak csinálni. Hobbiból. 150-200 ezres autókkal. Ha van belőle nyereség, akkor van, ha nincs, akkor nincs. Nem számít. Ha veszteséges, akkor is inkább erre menjen el, mint piára, cigire.
2015. júl. 16. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
engem is érdekelne ez!!
2017. márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom érdekel-e esetleg még a válasz. Én most próbálok utána járni és a következőre jutottam eddig:

Szakirányú végzettség kell hozzá, vagyis kereskedő vagy eladó vagy műszaki cikk eladó vagy boltvezető vagy jármű alkatrész eladó vagy kereskedelmi főiskola vagy közgazdasági egyetem áruforgalmi szak.

Ezen kívül a jegyzőnél be kell jelenteni a kereskedelmi tevékenységet, de működési engedély nem kell.

2017. máj. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!