Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha eddig magamnak fizettem a...

Ha eddig magamnak fizettem a TB-t de most nem bírom fizetnie akkor én is kérhetem a munkaügyi központban az 1 éves felmentést a TB fizetés alól?

Figyelt kérdés
Mert eddig voltak alkalmi munkáim és abból tudtam fizetni. De most sajnos úgy alakult nagy segítség lenne ha nem kéne fizetni ezt. Megkérdezi a NAV vajon hogy eddig miért fizettem magamnak és most miért akarok én is felmentést alóla? Vagy nem érdekli őket? Keresek amúgy rendes munkát de nem nagyon vesznek fel még gyárba se egyelőre.

2023. júl. 30. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze a NAV-nak ehhez nyugi, csak annyiba hogy ha más módon jogosult leszel eü.ellátásra és befut hozzá a NEAK-tól, ki értesít fizetési kötelezettség leállításáról hogy nem kell tovább fizetned.

Amúgy amit szeretnél, ezt a kormányablak osztályon kell kérelmezni, nem a munkaügyi központba. Kérelem egészségügyi szolgáltatásra jogosultság iránt szociális rászorultság alapján. Ilyen nyomtatványt kérj, vagy tölts le és nyomtass vagy adj be online ügyfélkapun, van rá netes űrlapjuk már.

Ez szociális ellátás, természetbeni. szoc.ellátási törvény szabályozza.

Főbb feltétele hogy megkapd, ne legyen jelentősebb vagyonod, mint olyan ingatlan amibe nem életvitelszerűen élsz vagy nem vagy bejelentkezve, ne legyen bankszámlán kb 800 ezernél több pénz, ne legyen nagyobb értékű gépjárműved, motorod stb (a 30 éves Swift meg Simson szerintem még nem probéma)

2023. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen.
2023. júl. 30. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:
A járási hivatalban kell intézni. A többit leírta az egyes 😄
2023. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!