Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérem csak szakmabeli vagy...

Kérem csak szakmabeli vagy közgazdász válaszoljon.Van önkéntes nyugdíjpénztárban 3 millió forintom.Kivegyem belőle?

Figyelt kérdés
A konkrét helyzet az,hogy most lesz 10 éve,hogy fizetem havi 40000 ft-al.A munkahelyem is ad hozzá nettó 4500ft-ot kb.A pénztár TKM-e 10 20 30 évre:0.75% 0.54 % 0.48%.Érdemes lenne kivennem adózva stb a teljes összeget és inkább állampapirbam gyűjteni vagy hasonló?37 vagyok.A kiszamolo blogos úriember bizonytalanitott el a nyugdijtermékekkel kapcsolatban.
2023. aug. 23. 11:22
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Nyilván most fizetem 40-el...régebben jóval kevesebbet fizetzem be.
2023. aug. 23. 11:23
 2/32 anonim ***** válasza:

És mitől ilyen kevés? Most 40 ezer a havi? Vagy mindig ennyi volt? Mert akkor ez a 3 millió kevesebb, mint amennyit befizettél. Nem nyertél semmit sem.

Inkább biztosításhoz kapcsolódó befektetésben gyűjteném a helyedben. 10-15 évente kapsz pénzt. Utána újrakötheted. A kapott pénzzel azt csinálsz, amit akarsz. Ha kell elköltött, ha nem, akkor befekteted.

2023. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Mivel havi 5000ft-al indult 10 éve azért ennyi.A nettó hozam az egészből 350 e ft.
2023. aug. 23. 11:31
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez meg szakmabelinek sem kell lenni. Ez matek. 10ev alatt kevesebb a hozamod mint ha most kivenned es betenned allampapirba egy evre.
2023. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Hát józan paraszti ésszel én is igy gondolom de azért szerintem ez nem ennyire fekete fehér
2023. aug. 23. 11:50
 6/32 anonim ***** válasza:
Keresd meg a nyugdíjpénzárt, lehet, hogy csak portfóliót kell váltani, ha az eddigi nem volt túl nyereséges.
2023. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Náluk csak egy portfólió van.Nem erre a pénztárra vonatkozik a kérdésem,hanem az önkéntes nyugdijpénzári rendszer kontra állampapir de az én paramétereimet figyelembe véve
2023. aug. 23. 12:20
 8/32 anonim ***** válasza:

De ez pont ennyire fekete vagy feher. Van valamid ami 10+ev alatt a befizetett tokedre osszesen 10%ot tudott ratenni. Es van az allampapir ami jelenleg ezt 1ev alatt meghaladja.


Tavaly ilyenkor mennyi volt a hozamod. Iden most mennyi? A ketto kozott mekkora a novekedes?


En biztos nem biznek önypben. Pont olyan hasznavehetetlen mint a manyup volt. Ami mostanra magatol bedolt volna ha Orbanek nem vezetik ki.

2023. aug. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%

Én onnan közelíteném ezt meg, hogy ami onyp-ban van, arra nem tekintek elkölthető tartalékként. Tehát amíg ott van, biztosan nem nyúlok hozzá.

Ellenben, ha kikérném számlára ott már bármi történhet vele, akár el is költhetem.

Szóval hozam szempontjából nézve kikérném és forgatnám, esetleg el is költeném adott esetben, mondjuk beforgatnám egy ingatlan megvételébe.

A nyugdíjszámlán hagyva meg egyfajta vésztartalék.

2023. aug. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
9es, ez csak onuralom kerdese. Ha van onuralmad es van elhatarozasod akkor nem fogsz hozzanyulni egy nyugdijcelu befekteteshez, legyen az onypben vagy epp reszveny portfolioban..
2023. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!