Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gondolkozom hogy a későbbiekbe...

Gondolkozom hogy a későbbiekben kiköltözzek külfölre. Mennyire jobb az élet kint? Sokkal jobban élnék kint? (közgazdász vagyok)

Figyelt kérdés

Mennyire könnyű elhelyezkedni a nyugaton, melyik országba lenne érdemes?

német középfokú nyelvizsgám, angol emeltem érettségim van.

A ,,MOCSKOS HAZAÁRULÓLIPSI" kommentektől kiméljetek.



2022. aug. 31. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Kolbaszorszagba menj, ott kolbaszbol van a kerites is
2022. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Öööö.... most akkor közgazdász vagy, vagy érettségid van???

Ellentmondást érzek.


Csak ott tudsz bármit kezdeni, ahol beszéled a nyelvet.

Anglia kiesik - brexit.


Németet tornázd fel felsőfokra. De még akkor is bele kell tanulnod az illető ország gazdasági törvényeibe, egyéb speciális dolgokba.

2022. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 A német fizetések az 5szöröse a magyarnak. Biztos jobban élnek az emberek...

#2 Szerinted egy corvinusos, bme-s, bge-s diploma mit ad?

2022. aug. 31. 21:51
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
2: milyen szakon végeztél az egyetemen. Ha pl. pénzügy-számvitel, akkor elég sokmindent újra kell tanulnod Ausztriában, Németországban
2022. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
#3 Menj. Isten áldjon, soha ne is gyere vissza.
2022. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

2012-ben költöztem ki, a magánnyugdíjpénztáras rablás után. Azóta fel milliárdos vagyont építettem a semmiből. Magyarországon szó szerint nem létezik a pozíció, amiben dolgozom.


Egy pillanatra sem bántam meg, hogy eljöttem. Végre van jövőképem és nem változtatják havonta az adózási szabályokat.

2022. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező én jelenleg nettó 850 ezret keresek mint hálózat mérnök,tudós küldeni azokat a német hálózat mérnök állás hirdetéseket ahol ennek 5 szoroset megkapom? Előre is nagyon köszönöm!
2022. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%
#7 én sima designerként háromszor annyit keresek, mint te. Az jó lesz, vagy csak az ötszörös szorzóra mész?
2022. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#8 nem a 7. válaszadó vagyok, de háromszoros bérért én biztosan nem mennék ki egy olyan országba élni, ahol a lakhatás, szolgáltatások valamint a magánklinikai vizsgálatok és beavatkozások árai közel 7-8x drágábbak, mint itthon. Legalább az itthoni fizetésem tízszeresét kellene megkeresnem kint, hogy egyáltalán érdemes lenne elgondolkoznom a kiköltözésen. Én contractorként dolgozok külföldi cégnek teljes remote Cloud területen, több faktortól függ a fizetésem, de általában 2.2 - 2.8M között mozog, szóval ha a jelenlegi 2.5 milliós németországi kereseted megemelkedik 25 millióra egy hónapban, akkor kérlek jelezd számomra.
2022. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%
Ez 7-8x szorzó nagyon irreális ám, látszik, hogy bevetted a haldokló nyugat mantrát
2022. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!