Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy bérleti jog megvásárlása...

Egy bérleti jog megvásárlása után az ingatlan kiadható másnak?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk kifizetnék egy szegedi,debreceni ingatlnért 10 milliót (bérleti jog), azt utána én kiadhatom mondjuk egy egyetemistának?

Sajnos Én Győrben lakom,és nem költöznék Szegedre, de így nem hangzik rossz konstrukciónak.


2023. aug. 25. 09:46
 1/4 xswerdy ***** válasza:
73%

Önkormányzati ingatlant átlalában saját lakhatásra adnak. Persze meg kell nézni az adott önkormányzat szabályozását. De általában ez így van. Szóval ha kiderül, hogy üzletelsz vele, könnyen felmondhatják a bérleti jogviszonyt.


Ezen kívül a bérleti jog sem eladható jellemzően, valami trükkös csereszerződésekkel szokták ezt megoldani. Úgyhogy ha ilyen okból az önkormányzat felmondaná a bérleti szerződést, akkor bukod a 10 milliódat is.

2023. aug. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én eleve nem értem ezt a bérleti jog dolgot.

Ha el akar költözni a lakásból, adja vissza az önkormányzatnak. Ne ugyeskedjen már, hogy majd bevisz oda mást.


Az aki meg bérelni akar, palyazzon az önkormányzatnál és bereljen.


A bérleti jog eladás valójában az önkormányzat megkerulese.

Egyfajta csalás.

2023. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak hogy normális embernek manapság nem nagyon adnak bérleti jogot, csak ha valaki Fidesz közeli csókos, vagy halmozottan hátrányos helyzetű, vagy van 5 gyereke és nincs szinte semmi bevétele stb. Normálisan dolgozó embereknek nem jár, ők béreljenek 3-4-szer annyiért lakást... 🙄pedig nekik kéne adni, nem a semmirekellőknek. Nem muszáj a nyomorba 5 gyereket vállalni.
2023. aug. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
kb. a rendszerváltás óta nem is adnak az önkormányzatok újonnan örök bérleti jogot, azt általában 5 évente lehet hosszabbítani. Így ennek már valóban nincs értéke a másodlagos/fekete piacon. Viszont a szocializmusból örökölten is vannak még bérleti jogok, amik örök életre szólnak (meg még azon is túl, merthogy örökölhetőek).
2023. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!