Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy kell feladni külföldre...

Hogy kell feladni külföldre postán csomagot?

Figyelt kérdés

Még sosem adtam fel csomagot!

Egy plüss maci egy gravírozot emlékdobozt és egy képet szeretnék küldeni



2023. aug. 30. 13:18
 1/8 anonim válasza:
100%
Az elküldendő dolgokat becsomagolod egy dobozba, majd alaposan leragasztod. A doboz lehetőleg minél kisebb legyen. Ha akarod ráírod a címeket, bal felső sarok a sajátod, jobb alsó a címzett. A postára elviszed, ahol lemérik a doboz súlyát is, ha nincs ráírva a cím akkor külön el kell mondanod, vagy ki kell tölteni egy csekkszerűséget, amire rá vannak írva a címek. A doboz súlya, nagysága és a szállítási távolság alapján kiszámolják, hogy mennyit kell fizetned a csomag feladásáért. Fizetsz, kapsz egy blokkot amin rajta van a csomag igazolószáma is. Van olyan lehetőség is, hogy interneten ketesztül utána lehet nézni,hogy mikor melyik határon halad át a csomag és mikor ér oda.
2023. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 BlackSword ***** válasza:
40%

#1! ez így nettó baromság...


Na jó, a leragasztásig jó, de utána...


Kérdező!

Ha a a küldeményed 2 kg alatt van, és nem nagyobb, mint egy cipősdoboz, akkor két lehetőséged van:


1, levélként adod fel, ez lehet közönséges, amihez igényelhetsz elsőbbségi szolgáltatást

Lehet ajánlott levél, mely magában foglalja az előbbségi szolgáltatast, és nyomon is tudod követni... ebben az esetben blankettát kell kitölteni, melyet visszakapsz, és azon lesz a ragszám... RR...


2 csomagként adod fel, ebben az esetben mindig nyomon követhető, és országa válogatja, de legalább két megoldás is lesz...


Levelet ugye kötelező megcímezni, a csomagot pedig erőssen ajánlott... ebben az esetben majd kapsz egy feladóvevényt, melyen rajta lesz a csomagszám...


A blokkon nem lesz semmilyen azonosító szám, maximun a pénztárgép nav száma...


A csomagodat/leveledet pedig a posta.hu nyomonkövetés részén tudod követni... az adateltérések a célország és az Mp közti adattovábbítás senességén is múlik, de a benne foglalt adatok általában pontosak

2023. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baromság nincs az első válaszában, max annyi, hogy valóban nem a blokkon van a csomagszám. Ettől függetlenül, mezei módon ennyi a lényege a csomagfeladasnak, és ez a lenyeg.

A többit meg úgyis elmondjak a postán .

2023. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackSword ***** válasza:

Pont e miatt a mezeisítés miatt mondják majd egy csomóan, hogy átvertek a bankban, a postán, a biztosítónál, holott nem, csak a nem tudás miatt az emberek nem értik a metódusokat... hidd el, amit az ügyintéző mond (bárhol) az már az egyszerűsített változat, és nem szabad tovább egyszerűsíteni, főleg nem tudás nélkül...


De, nézzük az egyes választ

A küldemény mérete ebben az esetben majdnem hogy irreleváns, mivel súlyra megy a díjszabás

A feladó, címzett feltüntetése levélnél kötelező, csomagnál erőssen ajánlott

Csekkszerűség, ajánlott levélnél feladószelvény/blanketta, nyomokban nem hasonlít a csekkekre...

A díjszabásban valóban játszik a méret, de azt könnyű észrevenni, ha túlméretes, mert nehezen tudsz bemenni vele az ajtón... egyébként nem...

A nyomonkövetésnél pedig az átadások követhetőek nyomon, hogy posta, elosztó, kicserélö, vám, elosztó, nem a csomag pontos helyzete...

2023. aug. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg annyi a lényeg, hogy legyen becsomagolva rendesen, legyen rajta jó a helyen a címzett és a feladó. Onnantól kezdve a postás dolga felvilágosítani milyen lehetőségei vannak, amit én nemegyszer meg is tettem az ügyfélnek. Az meg,hogy a cimiratra valaki azt mondja, hogy csekk, na bumm, ki kell tölteni és kész. Mondták már nekem a western unionra, hogy union express , tudja a postás mi a dolga.
2023. aug. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válszt holnap megyek feladni a csomagot
2023. szept. 1. 23:12
 7/8 anonim válasza:
Szerintem fogad meg amit BlackSword írt, mert annak több értelme van, látszik hogy jártas már ebben úgy hogy fogad meg amit írt. Én nem tudok túl sokat eröl, de amit BlackSword írt az igaz.
febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 BlackSword ***** válasza:
Köszi, postás vagyok... tudom mit beszélek...
febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!