Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 47 ezerért kelt el egy ingatla...

47 ezerért kelt el egy ingatlanom, most ráterheltek 290 ezer ft végrehajtást, ezt hogy?

Figyelt kérdés
Még nem történt meg a tulajdonosváltás bejegyzése. Én 47 ezer forintot kaptam ezért a földterületért, ezért nem értem, hogy terhelhettek rá 290 ezret, ha elméletileg nem ért annyit?
2023. aug. 30. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
olcsón adtad el ...
2023. aug. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit adtál el? egy hangyabojt?
2023. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora volt az a föld? 1 nm? :D
2023. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontos méretet nem tudok, az biztos, hogy osztatlan közös tulajdon. Full random tulajdonosok vannak rajta. A lényeg, hogy idiótának érzem magam. Nem is ott lakom, egy szintén tulajdonrésszel rendelkező rokonom intézte a dolgokat, az adásvételin is ugye 47 ezer szerepelt. Most néztem bele a tulajdoni lapba neten. Nyilván egy 47 ezret érő ingatlanra nem tudnak 290 ezret terhelni...
2023. aug. 31. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom ez ilyen tulajdoni hányad lehet.


Teszem azt a telek 500m2

Erre az 500m2 telekre van mondjuk 2/2832 tulajdoni hányadod.


És mikor eladják a telket megkapod a 2/2832 tulajdoni hányadod utáni összeget

2023. aug. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 krwkco ***** válasza:

"Nyilván egy 47 ezret érő ingatlanra nem tudnak 290 ezret terhelni..."

Dehogynem tudnak. Annyit terhelnek rá, amennyi a tartozás. Ha az értékesítés során a befolyó pénz kevesebb, akkor a tartozás egy része megmarad és a végreható további kisérleteket tesz a behajtásra.

2023. aug. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg a neved van az ingatlan, addig jogszerű a végrehajtási jog bejegyzése.

A végrehajtó akkora összeget rak rá az ingatlanra, amekkora a tartozás, az most, hogy az ingatlan mennyit ér, annak majd a későbbi - esetleges - árverés esetén lehet jelentősége.

Azt meg a végrehajtó konkrétan lesz@rja, hogy egyébként mennyiért adtad el a földet.


Simán rá lehetett rakni a 290 ezres tartozást végrehajtási jogként.

2023. szept. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!