Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Könyvelői asszisztens (diákmun...

Könyvelői asszisztens (diákmunka) interjú keretein belül milyen kérdéseket tehetnek fel?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de nagyon meg szeretném kapni.

Bővebben annyit kell tudni, hogy a vállalkozás forgóeszközökkel, zárásokkal és beszámoló készítéssel foglalkozik.

Ebből kiindulva valakinek van tapasztalata hasonló interjú kapcsán?



2023. szept. 9. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez abszolút az adott cégtől függ, illetve hogy mennyire adnak majd szakmai feladatokat.

A mérleg és az eredménykimutatás felépítését tudni szerintem alap, ha a forgóeszközöket külön kiemelik akkor azt kicsit alaposabban nézd át (főleg amiket számvitel alapjain tanítanak, pl hogy hogyan kell lekönyvelni az anyagmozgást vagy egy áru értékesítését). Korábbi munkahelyemen az időbeli elhatárolásokat mindig kérdezték interjún, gyakornoktól és főállású könyvelőktől is (meglepően sok könyvelő belekavarodott úgyhogy ez egy elég jó szűrő volt).


Ahol én eddig dolgoztam cégeknél ott a diákoknak nagyon minimális feladatuk volt zárás kapcsán, a beszámolót pedig azok csinálták akiknek már volt pár év tapasztalatuk úgyhogy elsősorban tényleg a forgóeszközre koncentrálnék.

2023. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!