Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az előre váltott, kifizetett...

Az előre váltott, kifizetett mozijegyért miért fizetek kényelmi díjat?

Figyelt kérdés

Nem terhelem le a kasszát helyben, illetve ha valami miatt még sem tudok elmenni, nem mondhatom le a jegyet és kérhetem vissza a pénzem.


Ennek fényében nem hogy még nekem kéne valami kedvezményt adnia a mozinak, nem hogy még én fizessek többet?!


2023. szept. 10. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
A banki tranzakciós díjat hárítják rád.
2023. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Mert fordítva ülnek a lovon. Ugyanez a parkolásnál. A telefonos, sms-es parkolásnak sokkal olcsóbbnak kellene lennie. ÁM, mivel ebben az országban minden a lehúzásról szól, az elviteles kajáért többet fizetsz a mekiben és a BK-ben is, pedig ha elviszed, akkor nem kell utánad takarítani, mosogatni stb.


Szóval, csak annyi a magyarázat, hogy sokkal többen veszik a mozijegyet és a parkolójegyet online, sokkal többen kérik a gyorskaját elvitelre, ezért az ilyen eladásokat meg kell fejelni egy pluszdíjjal.


Profitmaximalizálásnak hívják ezt a törekvést.

2023. szept. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

@1


Tévedés, akkor a pénztárban, bankkártyával vásárolt jegy is drágább lenne. Egyébként az a bizonyos tranzakciós költség mélyen 1% alatt van, gyakorlatilag meg sem látszik egy ilyen cég költségvetésében.

2023. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Justinianus ***** válasza:
47%

Gondolod a számítógépes rendszer kiépítését, fejlesztését, folyamatos karbantartását (az egy-másfél milliós informatikusi bérekkel) majd a Náncsi néni fizeti.

[link]

2023. szept. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Gondolod a számítógépes rendszer kiépítését, fejlesztését, folyamatos karbantartását (az egy-másfél milliós informatikusi bérekkel) majd a Náncsi néni fizeti."


Hagyjuk már ezt a kamudumát.


A különböző üzletek törzsváráslói kártya meg alkalmazások lefejlesztése és üzemeltetése is pénze kerül, aztán az baszna be ha még nekem kéne többet fizessek hogy használom a törzsvásárlóprogramot.

2023. szept. 10. 14:00
 6/11 A kérdező kommentje:

Meg ennyi erővel a személyes fizetésnél nincs infrastruktúra?

Nem kap fizetést a kasszás?

2023. szept. 10. 14:05
 7/11 anonim ***** válasza:
9%

Nem értelek, ha ennyire zavar az a pár forint, vedd meg a pénzttárnál, ne itt köss bele minden válaszba!

Emmellett még csak fel sem fogod a válaszokat, semmit nem értesz meg, csak okoskodsz!

2023. szept. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%
Honnan tudjuk, hogy te miért fizetsz kényelmi díjat?
2023. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

@14:18



Muci csak megcáfoltam azt a hülyeséget, hogy itt valaki fenntartási díjakra hivatkozik.

2023. szept. 10. 14:32
 10/11 anonim ***** válasza:
31%
Mert ezzel is le akarnak húzni. Olcsóbbnak kellene lennie az online jegynek, mint a fizikainak. Aki kitalálta ezt a kényelmi díjat, illetve magát a megnevezést, annak törném le a kezét.
2023. szept. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!