Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérelt lakásban élők, határozo...

Bérelt lakásban élők, határozott vagy határozatlan idejű szerződésetek van?

Figyelt kérdés
Kiadó lakást keresek és szinte mindenhol csak határozott idejű szerződést akarnak kötni. Tényleg ennyire nem divat már a határozatlan idejű szerződés, ami bármikor felmondható? Ez a határozott idejű a bérbeadónak jó, de a bérlőnek meg nem. Mert bármi adódhat az életben, ami miatt költöznie kell valakinek és így röghöz van kötve 1 évre, elveszik a mobilitás, ami a bérelt lakás előnye.

2023. szept. 11. 19:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerzodesem sincs
2023. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1

De az a ritkább mikor szerződés sincs. S azzal még jobban jársz, mint a határozott idejűvel.

2023. szept. 11. 19:10
 3/19 anonim ***** válasza:

Határozott idejűt írok mindig a bérlőimmel, a lejárta után pedig határozatlanként megy tovább.


Egyébként ha szerződés lejárata előtt költözni akarnak, én nem bánom, ha legalább egy hónappal előtte szól.

2023. szept. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ugyanez. Én is egy éves határozott idejűt írok mindig, ami utána határozatlanba megy át. De ha normális a bérlő, akkor bármikor bármit meg lehet beszélni.
2023. szept. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De ez nektek miért jó, ha 1 év után úgyis átmegy határozatlan idejűbe, akkor mire jó, hogy 1 évig határozott?


Az még a jobbik eset, ha normális a tulaj és meg lehet egyezni vele. De sokan mereven ragaszkodnak a szerződéshez.

2023. szept. 11. 21:49
 6/19 anonim ***** válasza:
Azért jó, mert egy év alatt nagyjából már kiderül milyen a bérlő. Meg nem kell kéthavonta új bérlőt keresni, különben sok a bukta neki. Mondjuk nekem szerencsém van, mindegyik lakásomban 4+ éve ugyanazok laknak.
2023. szept. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

" így röghöz van kötve 1 évre,"


Miért is? A határozott idejű szerződés felmondására is van lehetőség. Azon kívül nem csak a bérlőnek lehetnek olyan gondjai hirtelen, hogy mennie kellene, hanem a bérbeadónak is bármikor szüksége lehet az ingatlanára.

Én elsőként mindig 1 évre szóló szerződést írok. Ha semmi gond nincs a bérlővel, akkor kötök vele egy határozatlan időre szólót, vagy a határozott idejű szerződést változtatjuk át határozatlanra.

2023. szept. 12. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7

A határozott idejű szerződés felmondására nincs lehetőség. Ha mégis felmondja a bérlő, a kauciót a tulaj nem köteles visszaadni, plusz követelheti a szerződés lejáratáig illetékes bérleti díjat (amennyiben nem sikerül kiadnia)

Olyankor van lehetőség a felmondásra, ha pl. a lakás élhetetlenné válik pl. összedől az épület vagy a közművek nem működnek és a tulaj nem tesz semmit a megjavítása érdekében.

2023. szept. 12. 05:24
 9/19 anonim ***** válasza:

"A határozott idejű szerződés felmondására nincs lehetőség. "


Hogyne lenne! Olvasgatni a Ptk-t, valamint a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elindegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló törvényt. Abban megtalálod...

2023. szept. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9


Én így tudom. De akkor másold már be, milyen indokkal lehet megszüntetni, azokon kívűl amiket leírtam.

2023. szept. 13. 07:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!