Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bérelt lakásban élők, határozo...

Bérelt lakásban élők, határozott vagy határozatlan idejű szerződésetek van?

Figyelt kérdés
Kiadó lakást keresek és szinte mindenhol csak határozott idejű szerződést akarnak kötni. Tényleg ennyire nem divat már a határozatlan idejű szerződés, ami bármikor felmondható? Ez a határozott idejű a bérbeadónak jó, de a bérlőnek meg nem. Mert bármi adódhat az életben, ami miatt költöznie kell valakinek és így röghöz van kötve 1 évre, elveszik a mobilitás, ami a bérelt lakás előnye.

2023. szept. 11. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Bármilyen szerződést meg lehet szüntetni, ha viseli az ember a következményeit. Plusz határozott időnél is lehet közös megegyezéssel megszüntetni. Meg vannak olyan külső körülmények, amik fennállásakor semmis lesz a határozott idő.
2023. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Én így tudom"


Az évekkel ezelőtt volt, amit te 'így tudsz". Azóta változtattak rajta, pontosan azért, hogy ne legyen senki "röghöz" kötve.

Indok az azonnali hatályú felmondáshoz kell! Egyébként minden mást alapból a megkötött egyezség szabályoz. Nyilván ha az van a megállapodásban, hogy ha a határozott idő előtt felmondja, akkor ki kell fizetnie a teljes időre a bérleti díjat, akkor az a mérvadó, hiszen aláírta. Azért annak még utánanézek, hogy ilyet egyáltalán ki lehet-e kötni benne a ma hatályos jogszabályok alapján. Ha nem ez van benne, hanem más, akkor annak kell eleget tenni, amit beleírtak. De ez magában, hogy nem mondható fel idő előtt, valótlan állítás.

2023. szept. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


Én nem azt írtam, hogy nem mondható fel. Felmondható, csak akkor eleve a kaució nem jár vissza. Az meg azért nem kevés pénz.

2023. szept. 15. 16:21
 14/19 anonim ***** válasza:

"Felmondható, csak akkor eleve a kaució nem jár vissza."


Erről beszélek. Ez a nagy tévedésed.

2023. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Így kezdted a mondatodat:


"A határozott idejű szerződés felmondására nincs lehetőség."

Tehát azt állítottad, hogy nem lehet felmondani.

Ha mégsem ezt akartad mondani - mert most az ellenkezőjét állítod - akkor máskor jobban figyelj a fogalmazásra. :)


Nem kell újra ecsetelned, hogy mire gondoltál, mert tudom. Kaució stb. De akkor sem teljesen valós az, amit egyértelműen állítottál.

Azt pedig, hogy mi a kaució mire szolgál, próbáld meg újra átgondolni.

2023. szept. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Határozatlan idejű bérleti szerződés esetén a teljes összeg a következő feltételekkel jár vissza:

1: a szerződés lejárta után

2: bármilyen okból történő megszüntetés esetében ha: a bérlő teljesítette a szerződésben foglalt feltételeket, és megfelelő állapotban adja át a bérleményt.

Gyakori, hogy határozott idejű szerződés esetén, amennyiben a bérlő korábban kívánja felmondani a szerződést, számíthat arra, hogy nem kapja vissza a kauciót. Ilyenkor előfordulhat, hogy a bérbeadó az idő előtti felmondás miatt bekövetkező kárával indokolja.

2023. szept. 16. 06:49
 17/19 anonim ***** válasza:

Ezzel is csak engem igazolsz:

Megállapodás kérdése, hogy mi lesz a kaucióval a szerződés megszűnése után. Ha azt a feltételt kötötték ki a szerződésben, hogy a szerződés lejárata előtti felmondás esetén jár a bérbeadónak a kaució teljes, vagy részbeni összege, akkor az a mérvadó. Ha nem kötötték ki, akkor abból csak károkozás esetén tarthat vissza, hiszen a határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig.


IDŐ ELŐTT GYAKOROLHATÓ FELMONDÁSI JOG ESETÉN! Megállapodtak ilyenben vagy sem? Ez a lényeg...

2023. szept. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Értem,akkor a szerződésben leírt megállapodásra kell figyelni,a kaukció elvesztése szerintem teljesen korrekt,de fennmaradó bérleti díj követelése azért az élég nagy szívás mert akkor tényleg "röghöz" van kötve a bérlő ebben igaza van szerintem a kérdezőnek.
2023. szept. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mindig arra kell figyelni szerződéskötéskor, hogy minden olyan kérdés, ami fontos vagy problémás lehet, egyértelműen le legyen benne rögzítve. Ne legyen ellentmondás és ne érthesse félre egyik fél sem a benne leírtakat. Ha valamire konkrétan nem tértek ki a megállapodásban, akkor azokra az ügyletre vonatkozó különböző szabályok lesznek a mérvadóak.


Tehát olyan élethelyzet ne alakulhasson ki, hogy valamelyik fél azt mondja: "Én azt hittem".

2023. szept. 20. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!