Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlan tulajdonosként lehet...

Ingatlan tulajdonosként lehet bajom abból, ha a tartózkodási helyre ide bejelentett embert behajtók keresik?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy ingatlant, ahova egy korábbi bérlő bár jóideje nem lakik itt, tartózkodási helyre a mai napig be van ide jelentve. Elérésem nincs hozzá, így kérvényeztem a kényszerkijelentést, ennek az átfutása viszont 60 nap.


A hetekben már szinte napi rendszerességgel érkeznek az ingatlan címére a nevére szóló levelek bajos ügyekről. A postás hozott neki ajánlott levelet "a behajtótól" (nem vettem át, így nem tudom pontosan kiről van szó), de kapott levelet az Intrum Zrt.-től, bankoktól és a NAV-tól is, feltételezem egyik sem névnapi köszöntőt tartalmaz. Erre most kap még a nyakába a NAV-tól egy 250e-500e közötti büntetést is, amiért nem jelentette be az új lakcímét...


A kérdésem az, hogy lehet-e nekem bármi bajom abból, hogy még feltételezhetően hetekig be lesz ide jelentve?



2023. szept. 19. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem
2023. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Te nem vagy felelős az ő tetteiért, ha te kötöttél volna vele bérleti szerződést akkor sem. Szerintem a kijelentéssel sem neked kell bajlódnod, az adásvételidben az áll (mint a legtöbben) hogy per és tehermentesen került az ingatlan a birtokodba.

Egyébként ha megöl valakit akkor szerinted neked is felelned kell érte?

2023. szept. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Ne vegyel at semmit ami az o nevere szol, menjen minden vissza "cimzett ismeretlen helyre koltozott" jelzessel.


A kenyszerkijelentes utan egyebkent is fognak meg ilyenek erkezni, foleg olyanoktol akiknel ez a cim rogzitve van, ugyanis nem szoktak minden nap lekerdezni a lakcimnyilvantartast.

2023. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
78%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Még 2022-ben kényszerkijelentett esetén is érkezik levél végrehajtótól is. Pedig az több mint 60 napja volt.

2023. szept. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Jelentsd ki, 2 perc az okmányirodában.
2023. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%
5-ös (15:42)! "kérvényeztem a kényszerkijelentést, ennek az átfutása viszont 60 nap."
2023. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Olyasmire gondoltam, hogy bírósági végrehajtó jön lefoglalni az ingóságait (fogalmam sincs, hogy milyen fázisban vannak az ügyei), és nyilván nem tudom igazolni pl. a 8 éve vásárolt TV-ről, hogy az én tulajdonom, és nem a papíron még ide bejelentett adósé. Vajon ilyenkor elég lenne megmutatni a kényszerkijelentés kérvényezéséről kapott papírt? Egyáltalán történhet ilyen?
2023. szept. 19. 16:03
 8/22 anonim ***** válasza:
81%
Megmutatod nekik az adásvételi szerződésedet. Per-tehermentes ingatlant vettél és ami ott van az a tiéd. Nem foglalhat le semmit. Ha erőlködik, ráhívod a rendőrt.
2023. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Azt megmutathatom, de számítana ez? A tulajdonos korábban sem ő volt, csak bérlő. Attól nem félek, hogy az ingatlant viszik, az valóban per és tehermentes és igazolhatóan a mi tulajdonunk.
2023. szept. 19. 16:10
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, ha odamegy egy ákombákom behajtó akkor neki bírósági végzése kell hogy legyen arról amit be szeretne hajtani. Ez többnyire összegszerű. Elsősorban be sem mehet a te ingatlanodba hogy ott bármit is felbecsüljön. Másodsorban hogy bizonyítja hogy az a tv jóska-pistáé?

Harmadsorban az első keményebb hangvételre kihívod a rendőrt és mehet a p..csába.

2023. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!