Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egy webshopon...

Gyulafi kérdése:

Mit tegyek ha egy webshopon átvertek? Rossz tapasztalatom van az alábbi oldallal: tutigepesz.hu?

Figyelt kérdés
Vásároltam a Webshopba, kifizettem mindent bankkártyával. Majd amikor levonták az összeget, közölték hogy van olyan termék ami nincs így még aznap visszautalják (ami nem történt meg) majd amikor átvettem, tejesen más termék volt a csomagban. Szerintem ez egyszerre lopás, csalás, átverés. Levélre nem válaszolnak, egy részét visszautalták, de a postaköltségét buktam annak amit nem is kértem. Senki ne vegyen tőlük semmit. Nem tudnak különbséget tenni a 90fok és az egyenes között.

#tutigepesz #tutigépész #Tutigépész webáruház
2023. okt. 5. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Fogyasztóvédelem, békéltető testület
2023. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Reménykedj, hogy ezt a szöveget nem veszik észre, mert ezért kaphatsz is a fejedre, ha nem fedi vagy nem úgy fedi a valóságot, ahogy kell.


Elsősorban az eladóval kell megpróbálnod rendezni az ügyet írásos formában. Ha ez nem vezet eredményre, akkor ezen bizonyítékokkal az 1-es által írt fórumokhoz fordulhatsz.


Ha loptak is, azzal természetesen a rendőrségre menj, de ez meg kizárja a fent említett szerveket az ügyből egy időre. És természetesen a fogyvédhez és békéltetőhöz sem fordulhatsz egyszerre és az sem mindegy mi az alap ügy, mert nem mindennel foglalkozik a fogyvéd.

2023. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Nekem inkább PEBKAC-nak tűnik a dolog.
2023. okt. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bankkártyás fizetés nem utalás, így azonnal visszautalni sem lehet nyilván, az ilyen visszatérítések úgy müködnek, hogy jelezni kell az online fizetést biztosító cégnek /barion, gp stb/, hogy indítsák el a /részleges/ visszatérítést, ennek a feldolgozása, és amíg megjelenik a visszatérített összeg a számládon 2-3 munkanap, tehát az 1. állításod kapásból bukó, hogy itt a webshop bármit rosszul csinált volna, helyesen jártak el. Az is világosan le van írva az üzleti feltételeikben, hogy a szállítási költség téged terhel, ez is teljesen normál, egy webshopnak sem kötelessége ingyenes szállítást biztosítani. Az is le van írva világosan, hogy amelyik termék nincs raktáron, és nem is beszerezhetö jelenleg, azt ne tedd a kosárba. Nem válaszolnak vs azt mondták - tehát válaszolnak. Szóval ki és mit is lopott el töled? Abban mi az átverés, hogy nem olvasod el a vásárlási feltételeket, csak kipipálod ész nélkül, hogy elfogadod? Egy szerzödés az mindkét félre nézve kötelezö, tehát rád is. Tele van jogszabályi hivatkozásokkal, nézd meg nyugodtan valamennyit. Az, hogy te nem tudod, hogy mi a különbség a bankkártyás fizetés és az utalás között, nem vagy képes szöveget és jogszabályokat értelmezni, nem a webshop hibája, azért, hogy emiatt megsérted a jó hírnevüket, rágalmazol, büncselekmények elkövetésével vádolod meg a céget, téged lehet feljelenteni, méghozzá jogosan.
2023. okt. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális cég van mögötte.

Ha jogos a kifogásod, a fogyasztóvédelemhez fordulhatsz.

De nem vádolhatod a céget hamisan bűncselekmény elkövetésével, különben a gatyát is leperlik rólad!

[link]


Szerinted mennyi kár ért téged, kérdező?

2023. okt. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A neten rendelt bármilyen termékkel kapcsolatban 14 napos, az EU-s és a magyar törvények által biztosított elállási jogod van.

Mi az a termék amit rendeltél és mi az, amit helyette kaptál? Csak hogy értsük mekkora a tévedés, vagy szándékos "tévedés" mértéke.

Én másik webshoppal jártam így, de felhívtam őket, rögzítettem a hívást hangfelvételen és panasz emailt is írtam nekik, egyúttal lefotóztam a csomagot és másnap az általuk küldött futárral csomagot cseréltünk, a webshop küldte a megrendelt termékeket, én pedig visszaadtam a futárnak a téves első csomagot.

2023. okt. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nem tudnak különbséget tenni a 90fok és az egyenes között."


Most akkor vonalzó helyett szögmérőt kaptál ?

2023. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyulafi Rátót.

Kérdezőt sajnos nem érdeklik a válaszok.

2023. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!