Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen kriptovalutákho...

Tulajdonképpen kriptovalutákhoz hányféleképpen lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés

- tőzsdén

-kriptobányászás során

-ATM

- Blockchain tranzakció folyamán

?


2023. okt. 9. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Blockchain tranzakció folyamán"


Te bármilyen módon jutsz kriptovalutához az egy blockchain tranzakció lesz.

2023. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bocs ez így még sem igaz. Ha valaki átad neked a kezedbe egy hidegtárcát, és így jutsz bitcoinhoz azzal nem keletkezik blockchain tranzakció.


De ha a digitális térbe történik tranzakció kriptovlautával, az blockchain tranzakció.

2023. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De ha tőzsdén veszem az nem blockchain tranzakció nem?

És az ATM sem?

2023. okt. 9. 14:50
 4/13 anonim ***** válasza:
A Crypto mozgása ezekben az esetekben is megtörténik digitális értelemben, szóval az bekerül a blockchain-be. Legalább is szerintem. Aztán hátha olvassa a kérdést valami nálam nagyobb kriptófej és felvilágosít hogy nem így van.
2023. okt. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"A legtöbb ember úgy szerez kriptovalutát, hogy érméket és tokeneket vásárol online tőzsdéken, vagy úgy, hogy elad valamit, és fizetségként kriptovalutát kap érte. Néhányan úgy keresnek érméket, hogy a számítógépükkel érvényesítik a tranzakciókat a blokkláncon. E számítások elvégzését újonnan veretett érmékkel jutalmazzák a bányászatnak nevezett folyamat során."


Emiatt gondoltam, hogy nem ugynaz de lehet te gondolod jól

2023. okt. 9. 15:23
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt most nem értem.


Az általad idézett szövegnek mi köze ahhoz hogy mi számít blockchain tranzakciónak vagy mi nem?

2023. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az egész technológiának az a lényege hogy bármilyen kriptovaluta mozgás történik a digitális térben, az felkerül a blokkláncba.
2023. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6-os: Az a köze, hogy én úgy értelmezten, hogy vannak akik tőzsdén veszek és vannak akik a blokkláncon, de akkor ezek szerint mindig a blokkláncon történik?
2023. okt. 9. 15:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen. Minden digitális tranzakció bekerül a blokkláncba.
2023. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Huh, jobb ha nem megyunk bele. Ugy is tudsz venni hogy etp-t veszel. Vagyis mas tartja a te kriptod, es cserebe egy tozsde papirt kapsz...
2023. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!