Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen jó világot...

Tényleg ilyen jó világot élünk manapság?

Figyelt kérdés
Ismerősi körömben van egy volt házaspár, akik elváltak lassan egy éve. A Férfi mindig is dolgozott, a nő nem. A nő különköltözött albérletbe a gyerekkel, aki most 2.-os. Viszont a nő azóta sem dolgozik, minden nap otthon van. Egy 4 szobás lakást bérel a nő. Nem mások pénztárcájában akarok turkálni, félreértés ne essék. De az érdekel, hogy tényleg ilyen jó világot élünk, hogy az emberek albérletben élnek, munka nélkül, és még a plusz kiadásokat is tudják fizetni? Értem én, hogy van gyerektartás, de számomra ez akkor is furcsa. Annak idején mikor én váltam, csak havi 15 ezer Ft gyerektartást kaptam.

2023. okt. 18. 10:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

A gyerektartás attól függ a férj mennyit fizet.

Egyik barátnőm 180 ezer kap 2 gyerekre. A másik 100 ezret egyre.

Gazdag exférjeik vannak.

Nyilván ebből nem élnek meg, de nem feltétlenül lófa* a gyerektartás sem.

Az általad írt eset elég egyedi.

Lehet szülők is támogatják.

Vagy van valami passzív jövedelme.

2023. okt. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mivel ismerosi korodben van erre pelda, ez azt jelenti, hogy a tobbi 10 millio ember is ilyen jo vilagot el, ez igy mukodik.
2023. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz elképzelni egy olyan szitut, ahol valaki mondjuk 100M örökölt vagyont él fel? Vagy a befektetéseiből él? Lehet onlyfans sztár. Stb stb.
2023. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

Itt helyben is van egy nő, 5 éves kislányát egyedül neveli, dolgozik, tudja ki a gyermek apja, de soha nem kért és nem is kapott gyerektartást és a pasi se ajánlotta fel soha, hogy fizetni akarna.

Ilyen jó világot élünk manapság.

2023. okt. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#Utolsó


De igen, ilyen is megfordult bennem. De akkor nem egy 30 éves autóval járna a hölgy, a férj meg talán nem biciklivel...dehát ki tudja

2023. okt. 18. 10:42
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

"Viszont a nő azóta sem dolgozik, minden nap otthon van."

A valóságban meg lehet, hogy mindig is dolgozott. Nagyon sokféle munka van, amit kérdező el sem tud képzelni és bárhonnan lehet végezni, akár otthonról is.

2023. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%

Te most egy elemű mintából vonsz le következtetést a társadalom egészére vonatkozóan? Alacsony intelligenciára vall…


Van valaki Indiában, aki viskóban lakik 9 kölkével és az utcán szrnak. Ezt látva megkérdeznéd a gyakorin, hogy “most akkó nyomorteleppé változott a bolygó?”


(Igen, ez egy bolygó, és nem egy sík felület, hátha ez is új info…)

2023. okt. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nyilván nem szó szerint, hanem szarkasztikusan tettem fel a kérdést.

Tudom, hogy lehet otthonról is dolgozni, de biztos forrás hogy nem dolgozik.

2023. okt. 18. 10:57
 9/25 anonim ***** válasza:
56%
Nincs jobb dolgod, mint más életével foglalkozni?
2023. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#Utolsó

Szimplán annyi érdekel,hogy tényleg ennyire jó gyerektartás összegek vannak-e manapság.

2023. okt. 18. 11:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!