Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kell csinaltatni taj...

Hol kell csinaltatni taj kartyat adokartyat ?(Nev valtoztatas) Babanak, Mi van ha nincsenek iratai valakinek valamilyen oknal fogva? Mi baj lehet?

Figyelt kérdés

2023. okt. 19. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem is úgy ingatlant, hogy csak a megmondtam az adóazonosító jelet, nem találom a kártyát azóta sem.:)

TAJ-számot is fejből elég tudni.

De ha nincs szám, mert sose volt még, akkor ezeket nem tudod csinálni.

Akartunk igényelni üdülési csekket, járt időseknek, ahhoz is kellett adóazonosító jel, ki kellett váltani.

Munkaszerződéshez is kell a két szám.

2023. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

TAJ-kártya egészségbiztosítási kérdés, tehát NEAK, adókártya NAV kérdés, tehát NAV. Sok kormányhivatalban mindkét szerv ügyfélszolgálata egyszerre megtalálható, de az egészségbiztosításé biztosan.


Egy babának milyen irata nincs? Ha az anyakönyvi kivonatot meg tudod mutatni, akkor megképzik a TAJ-számot és az adószámot is neki.


Babának nem nagyon kell adószám még, de manapság automatikusan kiküldi a NAV minden újszülőttnek. A jelenlegi jogszabály szerint a TAJ-szám is hasonlóan automatikusan érkezik a bejelentett lakcímre.


Ha megváltozott a baba neve és azért szükséges a csere, akkor fentebb írtam, hogy a kormányhivatalban találhatod az érintett szerveket.


Az én fiam 16 éves, születésekor kértük a TAJ-számot megképezni. Akkor még ez nem ment automatikusan. Adókártyája azóta sincs, majd ráér akkor, ha munkába áll valaha és kérik azt igazolni. Ettől függetlenül tudom az adóazonosító jelét, és minden adóval kapcsolatos iraton (amiben érintett ő is) azt tüntetem fel, hiszen tudom.

2023. okt. 20. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!