Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha kimegyek a piacra, vagy...

Ha kimegyek a piacra, vagy bárhová, vásár, bolhapiac, stb. Akkor van valamekkora összeg, amiért árulhatok, anélkül hogy számlát kéne adnom?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Mindenért számlát kell adni. Hivatalosan.
2023. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, van amiről elég a nyugta vagy adásvételi.
2023. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
évek óta járok piacra, rendszeresen. 1x se kaptam számlát/nyugtát a vásárlásaim után.
2023. okt. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól az még nem azt jelenti, hogy nem is kéne.
2023. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha magánszemélyként a saját ingóságaidat értékesítenéd, akkor nyilván nem tudsz (és nem is vagy köteles) sem számlát, sem nyugtát adni, hiszen magánszemély vagy, így nincs is adószámod.


Adószám nem egyenlő az adóazonosító jeleddel!

2023. okt. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

... ha valakinek szüksége lenne számviteli bizonylatra (számla is az), a vásárolt dologgal kapcsolatban, akkor vagy nem tőled veszi azt meg, vagy adásvételi szerződéssel is ki lehet azt váltani. Ilyenkor az is egy számviteli bizonylatnak számít, ha minden formai és alaki kellékkel rendelkezik.

Vannak dolgok, amikről egyébként is ajánlott adásvételi szerződést kötni, egy későbbi vita elkerülése végett. Ilyen dolog például egy bicikli, ahol az adásvételi szerződés bizonyítja, hogy a vevő nem ellopta tőled a biciklit, hanem megvásárolta azt, így szállt át a tulajdonába.

2023. okt. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ha magánszemélyként a saját ingóságaidat értékesítenéd, akkor nyilván nem tudsz (és nem is vagy köteles) sem számlát, sem nyugtát adni, hiszen magánszemély vagy, így nincs is adószámod."


Most akkor mi az aigazság? Mert ezt egy ember írta, és ennek ellenkezősét többen. Ugyanakkor a kérdésem arra vonatkozott, ha ez így van, akkor ezt meddig lehet tenni? Van valamekkora értékhatár? Ha jól gondolom a rendszeres üzleti tevékenység gyanúját kell elkerülni. De ennek mik a feltételeni?

2023. okt. 27. 10:05
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Könyvelőtől van lehetőséged biztos választ kapni.


Üzletszerűen végzett tevékenység esetén nincs olyan összeg. Addig lehet számla, nyugta nélkül árulni, míg el nem kapnak, mert nem legális. Illetve utána is lehet, míg nem zárnak börtönbe folyamatos törvénysértés miatt.

2023. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
NEm üzletszerű tevékenységről van szó, mármint nem rendszeres. Mondjuk valami használt dolgodat eladod, pl. egy babaruhát. Ekkor törvényzelen ha nem adsz számlát? Nincs is számlatömböm, azt se tudom hogyan kell. Nem adhatok el használt babaruhát legálisan? Vagy egy kiló almát a szomszédnak? Én úgy tudom van valami összeghatár, amíg lehet talán. De nem szeretnék ezért könyvelőt fizetni, ezért itt kérdem.
2023. okt. 27. 17:43
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös, 6-os vagyok!


Leírtam, hogy mi a szitu. Jogszabály szerint ez van. Bolhapiacokat pontosan azért szerveznek, hogy meg tudjon az ember szabadulni a felesleges ingóságaitól. Értékhatár nincs. Ha eladod az autódat 900 ezerért, akkor eladtad annyiért. Ha eladtad a szobabútorodat 1,2 millióért, akkor annyiért adtad el. Nincs korlát. Viszont az évi 600 ezer SZJA alól mentes bevételi határral foglalkoznod kell majd az SZJA bevallás keretein belül, ha azt túlléped és befizetni utána az adót.


Magánszemélynek nincs számlatömbje, hiszen azt csak adószámra vehetsz a nyomtatványboltban. Az pedig neked nincs és nem is kell, hogy legyen.


Almát magánszemélyként piacon, közterületen hivatalosan nem árulhatsz. Ahhoz őstermelői igazolvánnyal kell rendelkezned. Mivel azt elfogasztják az emberek, tehát egyéb jogszabályok vonatkoznak tulajdonképpen az élelmiszerek értékesítésére.

Ha stikában eladod a szomszédnak az almádat, az a magánügyetek marad egészen addig, amíg rosszul nem lesz tőle (permetszer, stb.).


Az engem nem érdekel, hogy más az ellenkezőjét állítja! Üdv: egy könyvelő

2023. okt. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!