Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskereső segély 2 hónapra?

Álláskereső segély 2 hónapra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


November végén megszűnik a jelenlegi munkahelyem, viszont február elején várnak egy osztrák cégnél dolgozni. December, Január hónapra tudom úgy igényelni az álláskereső segélyt, hogy mellette nem közvetítenek ki máshova? Főleg azért is kérdezem, mert apám amikor két hónapra igényelte az akkor még munkanélküli segélyt őt kiközvetítették 3 helyre is, holott mondta, hogy másfél hónap múlva őt várjak vissza dolgozni az előző munkahelyre. Előre is köszi a válaszokat.



#álláskereső #munkanélküli #Álláskereső segély
2023. okt. 27. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Tudod, én igénybe vettem most 3 hónapot, sehova se közvetítettek.
2023. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, és mit kérnek ilyenkor a munkaügynél? Lassan 6 éve voltam utoljára akkor is tanfolyam miatt.
2023. okt. 27. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Nem!

A penz kellene, de egyuttmukodni nem akarsz.

Ha valami osszeszerelo uzem van a kozelben, jo esellyel azonnal kapod a kozvetito lapot.

Ha meg nem jelensz meg az adott helyen, ugrik a segely.


Hozzank is kozvetitettek ki egy muksot, a fonokom Nem Fogadta El A Munkat szoveget irt a lapjara. Bukta a segelyt.

2023. okt. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez a pénz kell de egyutmunkodni nem akarsz szöveg kicsit gaz azok után hogy felvázoltam a helyzetet. Nem fél-1 évig tervezek munkanélküli lenni, hanem két hónapig.


Nagyon szívesen elfogadnám a munkat kikozvetites után ha nem lenne meg a másik hely. Realisan gondolkodva, a legtobb helyen a felmondási idő 1 hónap, közben befutnak az ünnepek is. A munkaügy (ahogy a többi választ olvastam) egy időpontot fog adni, hogy menjek be a kikozvetitett helyre. Akarhogyan számolom az ünnepek miatt kb. 16napot dolgoznék ahol a 25.-i héten be is adnám a felmondásomat január 1.-vel, így kereshet valaki mást helyettem ergo ugyan ott van mint december elején. Persze dolgoztam másfél hónapot de nem eri meg betanítani erre a kis időre.


A srác aki pedig bukta a segélyt valószínűleg a 3. közvetítést utasította el.

2023. okt. 27. 19:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 helyet is elutasítottam, tulajdonképpen el sem mentem oda.

Mindegyiket meg kellett indokolnom, hogy miért. Megindokoltam. Végig kaptam az ellátást, nem akadékoskodtak. Mondjuk az indok egyiknél sem az volt, hogy X napon tudok kezdeni egy cégnél.

Úgy látszik, hogy ez ügyintézőtől függ.

2023. okt. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!